neden evlenilir?

Boşanmak için değil herhalde. Çocuk için cevabı biraz daha mantıklı. Yok toplumsal bir baskı, gereklilik başka bir yanıt. Bir aile kurmak. Yada aşık olmak diğer yanıtlar.
Herhalde herkesin ortak bir yanıtı şudur:Mutlu olmak için…
Peki evleneceğimiz insanı olduğumuz gibi mi kabul yoksa iki tarafında törpilenmesimi gerekiyor? Karşındakini değiştiririm umuduyla bu işe başlıyorsanız çok yanılırsınız. Henüz tamamen değişeni görmedim. Ama tabii yıllar insanı törpülüyor, değiştiriyor. Ama bazı kişilik, karakter özellikleri aynen bizimle ölünceye kadar kalıyor.
Peki mutsuzsan birbirinize uygun olmadığınızı anlayıp anlaşamıyorsanız ne yapmalı?bir kere evlendik deyip hayat boyu çekmelimi yoksa ayrılmalımı?
İnsanın insana ettiğini kimse etmiyor…tabii kendisine ettiğinide…
Birde mutlu olmak için çabalamak varken neden insanlar bir şeyleri kabullenemiyor? Bazı insanların yapısında ya da genlerinde ya da hayat felsefesinde mutlu olmak değilde mutsuz olmak, huzursuzluk çıkarmak varmıdır gerçekten?
Karşındakini ve imkanlarını kabul etmek lazım değilmi? Tabii farklı beklentiler olabilir. hayallerin gerçekleşmemişte olabilir. İki farklı insan, ayrı kültürler yaşam tarzları bir araya geliyor. evlilik yürütmek zor çok zor…artı ve eksileri iyi tartmak lazım.
Olmuyorsa da olmuyordur. Ama o zaman hayatı zehir etmek yerine çözümler bulmak gerekmez mi?
Bu da başka bir yakınım. yeni evli fakat evlendiği günden beri anlaşamayan bir çift.
Ve bu olaylar hep yanımız başında yaşanıyor.
Tabiiyki kimse ayrılmak için evlenmez. Ama gerekirse de ayrılmalıyız. Hayata bir defa geliniyor, olmuyorsa zorlamamalı. Her şeyin çaresi zaman.
Ve bu hayatta olmaz, başıma gelmez demeyeceksin. Geleni de atlatmaya çalışacaksın. Hayat bu değilmi zaten?sınav, mücadele, ayaklarının üstünde durmak demek. ölüp gitmek en kolayı.

1 yorum:

  1. evlenirken aslında nelere "evet" dediğini bilemiyor kimse.. gelinlik giymek, eşya beğenmek, alış-veriş yapmak için evet deniyor sanıyor insan ama yanılıyor. bizim kadar mutlu evlikler yaşayan şanslı çiftler bile zaman zaman "benim burda ne işim var" noktasına defalarca gelebiliyor.. gerçekten zor iş...

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.