minik adamla bayram tatili

BAYRAMLAR…NERDE O ESKİ BAYRAMLAR….artık özenilip kıyafetler alınmıyor giyinilmiyor. gelip gidenler yok. Artık kapıyı çalan çocuklarda yok. Ya da şeker toplamaya gidipte geri dönmeyen çocuklar var. Hepiniz duymuşsunuzdur üç çocuk bayramda şeker toplamaya çıkmışlar ve hala yoklar. Üzücü olaylar. Ben bile (yani annemleri ve anneannemi düşündüğümden ben bile dedim) küçükken yaşadığımız o bayramları özlüyorum. Acaba diyorum yaş ilerlediği için mi böyle hissediyorum yoksa her şey değiştimi gerçekten? Şimdiki çocuklarda bizim gibi heyecanlanıp bekliyorlarmı bayramları. Ziyaretler yapmak hoşlarına gidiyormu? kapı kapı dolaşıp mendil, harçlık, şeker almak kalmadı malesef....

Alanya’ya çınarın büyükbabası ve babaannesinin yanına gittik. Çınarın baba tarafı Alanyalı ve bütün akrabaları orada. Amcası, kuzeni, büyük teyze ve dayıları….bayramlaştık gezdik.
Çınarla geçen 15 Süperrrr gün. ….onunla olmak çok zevkli gerçekten dolu dolu geçti (hastalıklar biraz keyfimizi kaçırdıysada) birbirimizle çok ilgilendik ve bolca sevdik. Tatilde de önce ben sonra Fırat ve en son çınar hasta oldu. Ve bir haftamız hastalıkla geçti. Biz neysede çınarın hasta olması çok zor oluyor.
Çınar bu bayramda çok yol katetti. Konuşuyor, yüzüyor aman allahım oğlum büyümüşş…. Herseyi anlıyor inat yapmıyor mam (tamam) diyor. En sevdiğim özelliği bu. Büyük adam gibi. Doktorumuzun dediği gibi Çınar’ın kıymetini bilmeliyimmi bilemiyorum. İlk çocuğunuz olunca baskasıyla da kıyaslayamıyorsunuz.

Ve PARAAAAAAA. Artık bilmediğimiz bir şey yok dedimya. Dünya düzenin en önemli ögesini oğlumda keşfetti. Ve ilk bayram harçlıklarını aldı. Alıyor cebine koyup saklıyor. Para istiyor. Biz bazen market de falan birşey istediğinde paramız yok yalanını uydurduğumuzdan mıdır bilmiyorum önemini çok erken kavradı.
İnsanın yaşı ilerledikçe tatil anlayışıda mı değişiyor ya da coçugunuz olunca. Zaten hayatınız ona endeksli oluyor. Sadece Çınarın mutlu olması üzerine kurulu tatillerim. Onu mutlu edecek aktiviteler yapıyoruz sürekli. çınar için deniz çok önemli olduğundan hergün götürmeye çalıştık. Kumla oynayıp deşarj oldu denizide çok seviyor zaten. Üstelik çok yoruluyor akşama hemen uyuyuveriyordu. Babasıyla da arası süper. Denize girdiler bolca. Babası ona yüzmeyi öğretti. nasılda keyifli görüyorsunuz dondurmasını da götürüyor.
Mutluluk ve ilham kaynağım benim. Seninle her şey çok güzel tontişimmm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.