doktora gittik


Çok kritik kararlarla çıktık. Çınar bronşit olmuş. Yaşgününde biraz burnu akıyordu, hemen 2 günde göğsüne inen öksürük başladı. Allahtan ateş yok sadece öksürük, hırlama, burun akıntsı var. keyfi de yerinde.
Bu aralar 3 virüs varmış. Biri bizimki, bronşit’e sebep olan.  Ama doktor bu halde birde domuz gribine yakalansa çok zor atlatır dedi. Biz bu çocuğa özendikçe neden böyle oluyor anlamıyorum. Bir çocuğa bakamıyorsunuz diyorlar. Haklılar da. Çok üzülüyorum.
İkincisi tıbbi bir terim söylediği için hatırlayamadım ama 5 gün yüksek ateş yapan, halsizlik ve kulak ağrısı gibi belirtileri olan bir virüsmüş.
Üçüncüsünü hepimiz biliyoruz. Domuz gribi. Doktorumuz da henüz aşı vurulup vurulmamamıza karar vermemiş. Haber verecekmiş. Esas kritik nokta kasım ve aralık aylarında bu salgınların iyice artacağıymış. Korkuyorum dedi. Tabii doktor böyle diyorsa bizde endişelendik. 10 gün istirahat verdi kreşe göndermeyin dedi.
Çınar’ın da bu kadar sık hastalanmasını anlayamadı ve 2 yaş check up’ı verdi. İyileşince yaptıracağız. Tabii ayrıca bir sürü ilacımız var. vitaminini hergün, balık yağını haftada 2 kere rutin veriyoruz. Kabızlık ilacını aylardır kullanıyoruz. Bu kadar çok ilaç kullanmaya o kadar üzülüyorum ki.karşıyım ama mecbur kalınca kullanıyorsunuz. Yemek de yemediği için takviyeler şart oldu. yoksa bünyesi iyice zayıflayacak diye korkuyorum.
Hastalıklarının sebebi geniz eti olabilir demişti fakat kulak burun boğaza götürdük sorun yaratacak seviyede çıkmadı. Çınarın alerjik bünyesi var bana çekmiş. O yüzden alerji ilaçları verdi bu sefer. Bakalım ilaçlar iyi gelirse alerjik olduğu kesinleşecek ben de rahatlayacağım. En azından sebebini öğrensem, daha önemli bir şey olmadığını bilsem…
Geceleri rahat uyuması içinde atarax’ı verdi. Çünkü çınar’da bu aralar korkular başladı. Adam var diyor evde, korkuyorum diyor. Gece uyanıp ağlıyor benimle uyumak istiyor. Tam detaylı görüşemedik 2 yaş özelliklerini 10 gün sonraki muayenemizde anlatacak bende sizlere aktaracağım.
Ve en önemli kararımız da kreşten almamız oldu. bu kadar karamsar bir tablodan sonra sanırım doğru yaptık. Doktorumuz gönderin demişti gönderdik. Şimdi de alabilirsiniz, alsanız iyi olur dedi bizde aldık. Gerçi net kararını checkuplardan sonra verecekti ama biz beklemedik. Bakıcısı da yeni bir işe henüz başlamamıştı. Çınarda bizde onu çok seviyorduk. Evde televizyon izlemeden vakit geçirici aktiviteler bulup, yaratmamız lazım bu kış.
Herkese sağlıklı günler diliyorum…

1 yorum:

  1. Çok Geçmiş Olsun Elif Hanım Dikkat Ediyoruz Evet Ama Daha Çok dikkat Gerektiriyor Cocuklar Bence Neyse Tekrar Geçmiş olsun

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.