BEN2

BABA ANNE VE BENNNN.
BEN ÇINARın adı. Adın ne diyoruz "ben" diyor. Artık oğluma BEN2(ben10 varya) diyeceğim. benten diye geçiyor. çınarda bentwo.
Sanırım çoğu çocuk dönemsel olarak aynı. Ben ben ben. En çok kullandığımız kelime 21-24. Aylar arası. Çok sevimli. Herşeyi kendi yapmak istiyor. Her şey kendine ait olmalı. Eşyası çok kıymetli. çocukların hepsi birbirine çok benziyor. Bağırmaları, bir şeyleri söylemeye çalışmaları, kelimeleri, hareketleri.
Çınar Kendi Giyinmeyede Başladı. Zamanı da 18-24 ay arasıymış. Bizde tam zamanında başladık. Çoraplarını çıkarmakla başladı şimdi şort ya da pantolunu giyip çıkarabiliyor.
Hatta kıyafetlerini mağazadan kendi bile seçiyor. O çok çabuk mu ilerliyor ben mi geri kalıyorum hızına yetişemiyorum bilmiyorum.
Herşey dökülüyorrr birden konuşmaya başladı artık neyi söylediğinede yetişemiyorum. Ne tatlı şeymiş konuşmak. öyle kelimeleri kendince telafuz etmek. Böyle şirin şirin söylemek. Oturup sürekli bir şeyler söylesinde bende dinleyeyim istiyorum. Banada yakında bıkacaksın şimdi konuşturmaya çalışıyorsun sonrada susturmaya çalışacaksın diyorlar. Bakalım daha neler göreceğiz?
Kelimeleri uzatarak söylüyoruz ve ilk genelde ilk başladığında ilk 2-3 harfini söylüyordu. Mesela düştü yerine düş diyorduk. Şimdi tamamına geçtik. Hatta cümlelere başlıyoruz.
Sorulara cevabı evet yada hayır şeklinde değil. Yok hayır demek. İstiyom da evet demek.
ÇINARIN KELİMELERİ
Geldikkkkk ilk kelimesi….Mam (tamam), çoyas (çok yaşa),Bi yaha (bi daha…sevdiği bir şey olursa en çok söylediğimiz kelime) Üş, düş, Yokkk, Kaydi,olmuyor devamında söylediklerimiz. Alanyada da Geldimmmm, Oldiiii ve bekle kelimelerini çok kullandık. Dünde ÖZÜRDİLERİM dedi. Ama onu nasıl söylediğini yazamayacağım tatlı ve komikti.
Ve ROBİNSON AİLESİ diye alanya’da kuzeninden aldığı bir cdye takmış durumdayız. Sürekli onu izliyoruz. Tabii Müfettiş Gadget ve caillou (yumurcak tv’de çıkıyorlar) çizgi filmlerininde koliğiz. gerçekten hepsi çok hoş vaktim olsa bende oturup izlesem... Hele caillou eğitici bir çizgi film, çok şirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.