başıma gelmez demeyin...

Duyduğum ihanet hikayelerinin bana ne kadar yakın olduğunu anladım…Arkadaşımın söylediği ifade buydu.
Gerçekten bize çok uzak gibi gelen olaylar birgün başımıza geldiğinde şok oluyoruz. Sanki onlar bir hikaye, masal gibi geliyor uzaktan.
Trafik kazaları içinde böyle düşünmüşümdür hergün duyuyoruz şu kadar kişi öldü diye. Çok garip ama hiç tepki vermeyip geçiyoruz. Alışıldık bildik haber diye. Peki bir yakınımıza kaybettiğimizde ne oluyor? O ölüm haberlerinin sadece haberden ibaret olmadığını çok acı bir şekilde anlıyoruz.
Aynı şeyi engelli insanlar içinde düşünürüm hep. Özellikle sonradan olanlar için. Yani kaza geçirip sakat olma ihtimalimiz hepimizin var. Her zaman hiçbirşey olmayacakmış gibi yaşıyoruz. Tabii doğrusu da bu. düşünerek yaşanmaz ama birgün başımıza her şeyin gelebileceğini de bilmeliyiz.
Hayattaki en büyük korkum OĞLUMA bir şey olması. Dayanamam diye düşünüyorum ama şehit anneleri nasıl dayanıyor???bilmiyorum Allah kimseye evlat acısı vermesin.
İkinci korkumda sağlığımı kaybedip birilerine muhtaç olmak, yük olmak. Kendini idame edebilmek, ayakta durabilmek ne kadar önemli düşündünüz mü?
Ayrıca; Hayatta neye şöyle uzaktan baktıysam hepsi başıma geldi. Ama imrendiğim, özendiğim şeyler de aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bunu özellikle çınar'da çok yaşıyorum. Ne zaman iyi bir özelliği var desem, söylesem tersine dönüyor. Annenin nazarı değiyor derlerya belki ondandır.son olarak hiç terlemez, öyle bir sorunumuz yok diyordum. Bu hafta geceleri terlemeye başladı. Anlamıyorum. Hep benim yok deyip söylediğim şeyler başıma geliyor. “Gülme komşuna gelir başına” gibi. Aynen de öyle.
Özetle her şey bizim için….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.