Kadın hakları günleri...

  • Dünya Kız Çocukları Günü 11 Ekim
  • Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü  25 Kasım

  • Kadın Hakları Günü, Kadın seçilme hakkı 5 Aralık 1934

  • Dünya Emekçi Kadınlar günü 8 Mart


Bu dört özel günlerin artık Türk kadınları farkında ve kutlanmaya başlandı. En azından sosyal medyada bolca duyuruluyor.

Peki sonuç yine dün haberlerde boşanmak isteyen 2 kadını kocaları öldürmüş. Nasıl bir dünya bu öldürmek ne demek. Senin hiç seçme hakkın yokmu, bu senin hayatın. Bu ülkede hatalarından dönmenin bedeli sanırım ölüm. Şans verilmiyor yani.

Kadınlarımız bunları yaşarken küçük kızlarımızın yaşadıkları. Çocuk gelinmi diyeyim, tacizleri istismarları mı diyeyim…Hepsini okuyor dinliyoruz. Ayşe Arman bu konuları iyi takip edip bizi bilgilendiriyor.

Bir de bu yazılanların sadece bir kısmı hem de az kısmı olduğunu düşününce kötü oluyorum . Kimbilir gizlenip saklanan neler var. Düşündükçe içim kararıyor, büzülüyor çok üzülüyorum. Muhafazakar toplum olduğumuz için her yerde baskı baskı baskı. Tabii en rahat baskı yapılan korkutulan da çocuklar oluyor. O kadar masumlar ki hiçbirine kıyamıyorum ve onlara zarar verenlerin en ağır cezalara çaptırılmasını diliyorum.  

Bu konuda çalışan özellikle stk ları çok destekliyorum. Sivil toplum kuruluşları olmasa bu ülkede birçok şey göz ardı edilirdi. Umarım adalet de bu insanlara karşı durur da en azından bir yıldırma olur. Cezalar arttırılmalı ki başka yapacak kişiler biraz da olsun korksun kaçsın yapmasın.

'TECAVÜZE ,ÇOCUK CİNSEL İSTİSMARINA,TECAVÜZÜN EVLİLİĞE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE ,TECAVÜZCÜLERİN AFFINA HAYIR!'


 Bu yazı KAHDEM yani  Kadınlara Hukuki Destek Merkez Derneğinin sayfasından.

Açev, Kadın Dayanışma Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı gibi stk lar bu konularda çalışıyorlar.
 

Umarım böylesi durumları haberlerde hiç duymamak yani yaşanmaması dileğiyleL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.