Yılbaşlarını seviyorum…


Her yer süslerle doluyor. Cıvıl ,cıvıl avm’ler, bazı sokak ve caddeler. Yılbaşı yeni bir yılın umudu olarak geliyor. Yabancı bir kültür gibi bakılsa da ben o şatafatı, gösterişi seviyorum. Işıl ışıl her yer. Bana pozitif enerji veriyor. Motive ediyor. Yaşadığımı hissediyorum.
Görmek ayrı bir şey. Görsellik hissetmenin nerdeyse tamamı benim için. Dünya zaten görsellik üzerine kurulu değil mi? Ama canlı yaşayarak görmek tabii. Öyle tv’den , gazeteden bakarak değil. Bizzat içinde olarak.
Yurtdışında bu süsleme olayı çok önemseniyor. Ayrı bir sektör olmuş. Biliyorsunuz orda CHRISTMAS tatilleri de var birkaç günden başlayıp 2 haftaya kadar uzayanlar var. Bir alış-veriş çılgınlığı oluyormuş amerika’da. Herkes birbirine hediye alıyormuş. Eltim amerika’da bu dönemin en hareketli alışveriş dönemi olduğunu söylüyor. Ayrıca evleri öyle güzel süslüyorlar ki inanamıyorsunuz. Evler genelde müstakil olduğundan herkes kendi evini süslüyor. Buralarda yeni yılın geldiği hemen her yerden anlaşılıyor. evlerinin dışını o kadar güzel oluyor ki özellikle onları dolaşmaya görmeye gidiliyor. seyretmek ayrı bir zevk tabi.. Hele geceleri bahçeleri rengarenk ışıklar, ağaçlar, süslerle dolu…
İsveç’te de apartmanlarda her dairenin camında yıldız ve kalplar asılıydı. ışık veriyordu. Çok hoştu. Dışarıdan o kadar şık görünüyordu ki. Görsel bir hoşnutluk var yani.
Hepimiz için sağlık diliyorum. Çınar 2009’da çok hasta oldu, umarım 2010 hastalıksız bir yıl olur. Yeni bir yıl yine de hepimizi güzel umutlarla gelsin. Hayat devam ediyor. Ve her şey bizim için. Acıları hatırlatmasın…yeni acılar yaşatmasın…sağlıklı bir yıl olsun..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.