buruk bir hikaye

Ayşe teyze unutmadık seni…
Böyle karamsar bir konu yeni bir yıla yakışmadı ama gerçekler bazen yakışıksız da kalıyor hayatta.İçinizi biraz acıtacak buruk bir hayat hikayesi…
başını ve ortalarını tam bilmiyorum ama sonu biraz acımasız ve şok ediciydi. Biz son zamanlarına yetiştik ve çok kısa süre birlikte olabildik. Güzel, sempatik, neşeli, cıvıl cıvıl, genç bir kız edasındaydı. Hep gülen yüzünü hatırlıyorum.
Ama yılbaşı gecesi herkes için aynı anlamı taşımıyor maalesef. Bazılarına da acılarını hatırlatıyor olabilir. Tıpkı bu olaydaki gibi. Önümüzdeki seneler ne getirecek bilmiyoruz ama umarım böyle talihsiz şeyler kimse yaşamasın.
Geçen yeni yıla güzel girmiştik. Sabaha doğru aldığımız acı bir haberi duyana kadar.
Ayşe teyzeyi buradan anıyorum, ruhu şad olsun…kızın önce kendine, sonra kardeşime sonra da bize emanet. Başak seni çok özlüyor…
Ayşe teyze yeniyıla annesi ve kızıyla girdi. Üç nesil bir arada ve yanlarında damadı geleneksel olarak anneannenin evinde toplanıyorlardı. Bu gelenek bu sene eksik yaşanacak. Bazı şeyleri eksik yaşamak da anlamsızlaştırıyor değilmi? Birinin varlığını ne doldurabilirki?
Güzel ve mutlu bir gecenin ardından herkes evine dağıldı. Ama Ayşe teyze sabaha kalkamadı. Kalp krizi geçirdi ve kaybettik onu. ne acı değil mi? Hayatın anlamsız ve boş olduğunun bir göstergesi. Kızı kardeşimin eşi yani başak gelinimiz.
Kızının ve damadının evine noel ağacı kurmuş, süslemiş. Altına da kuzulu ve aslanlı terlik alıp koymuş ve şöyle not iliştirmiş. “Kuzumu aslanıma emanet ediyorum” Duyunca içim acımıştı. Tüylerim diken diken olmuştu.
Acı değilmi? anneannesi, babaannesi, dedesi yaşıyor. Ama anne baba yok. Herkesin hüzünlü bir tarafı var hayatının… ama bu farklı biraz da talihsiz bir hikaye.
Böyle ani, sarsıcı, kabul edilemez ölümler hayata öfke duyulmasına neden oluyor. Kızıyorsunuz neden ben diye neden benim başıma geldi diye. Haksızlık diyorsunuz. Oysaki çok var ama etrafımızda görmeyince…dizilerin böyle izlenmesinin bir nedeni de insanların böyle şeyleri dizilerde görmesi, kendini yakın hissetmesi belki. Herkes yaşantısından bir şey buluyor dizilerde…gitmek giden için nasıl bilmiyorum ama kalan için zor. Gerçi giden içinde zordur. Hele de arkanda yalnız bir kız çocuğu bırakıyorsan…Kalbi çocuğunda kalıyordur. Gözü arkada…böyle zamanlarda insan sadece çocuğunu düşünüyor. benim aklımın fikrimin çınarda olması gibi. tüm anneler böyledir...
İyi insanların çok yaşamadığı sözüne inananlardanım.
1 yıl olacak gözlerim dolu dolu oluyor… şimdi her yeni yıl bu olayı hatırlayıp içim acıyacakmı? Yeni bir yılın, yeni bir umudun ışığını taşıyamayacakmıyız?
Böyle bir yazıyı yazmak benim içinde zor. Çünkü bazı şeyleri anlatmaya kelimeler yetmez bu da öyle bir durum. Ne denir, nasıl teselli olunur bilemiyorum. bu içimi çok acıtan bir şey olduğu için paylaşarak rahatlarım ümidiyle bu yazıyı yazdım.
Hayat bildiği gibi gelsin ama ne olur yavaş ve ağır ağır vursun…darbe indirmesin…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.