kitaplarımız

Daha önce müzik ve film cd’lerini yazmıştım. Cd çok fazla almak istemiyorum malum sebepten. Kitap alımını arttırdım bu aralar. birçok kitabı oldu.
Kendimi kaybediyorum kitapçılarda. internette bakarkende. ama canlı canlı incelerken kendimden ayrı geçiyorum. Hepsini almak istiyorum. Zaten bu alma hastalığı çınardan çok bende var. Çocuk sektörü bu kadar mı çekici olur. Her şey zevkli ve çok hoş…Bazen iyi ki kızım yok diyorum onun aksesuarları, detayı çok daha fazla. Oyuncakları bile öyle. Kitapta bile barbienin serilerinin yanında bir sürü yeni kız karakter çıkarmışlar. Erkeklere hitap eden şey daha az..hepsi o kadar güzel ve şirinki. Yaratıcı, sevimli, rengarenk.  Puzzle'lı, yapıştırmalı, çıkartmalı, üç boyutlu, çarklı, sesli, müzikli, oyunlu kitaplar. çeşit çeşit. Görselliği albenisi öyle çok ki.
Allahtan çınarında ilgisini çekmeye başladı. Oku diyor, bakıyor, ilgileniyor.
İlk kitaplarımız:
İlk zamanlarda bez olan, sesli kitaplar almıştım. ceeee serisi çok hoştu.
“İlk sözcüklerim” dokun, hisset, öğren resimli kartlar var çok eğitici. Taşıtlar, hayvanlar bir sürü serisi var.
Yanında sesli olanları her yerde görmüşsünüzdür. Daha ağırlıkla görsel kitaplardı.
Son aldığım kitaplar:
Morpa’dan 4’lü set aldım. “Minik kedi nerede?” “küçük farenin beresi” “harikalar sirki” “en sevdiğim yiyecek” İçinde yapıştırmaları var, seni yönlendirip sorular soruyor, çıkartmaları yapıştırıyor.
Eşleştirme kitapları süperrr…çok faydalı olduğunu da düşünüyorum. Detayları görmesini sağlıyor. Hem de kelime öğreniyor.
“Uyuyamıyor musun küçük ayı?” Cemile ve atakan serisi de diğerlerinden örnekler.
Ayrıca doktorumuzun önerdiklerini yazmıştım. Onları aldım. Özellikle “konuşmamı geliştiriyorum” yapa'nın mutlaka alın derim. Çok eğitici.
Şimdi biraz daha masal, hikaye olanları tercih ediyorum. Okuyorum, hayal gücünü geliştirmek, düşünmesini sağlamak gerekli.
Ayrıca şimdi kelime haznesini arttıracak, nesneler arasında ilişkiler kurabileceği sebzeleri, sayıları, renkleri öğrenebileceği kitaplar almaya çalışıyorum.
Yabancı dile yeni yeni başlayacağım. Birkaç blogda okudum sanki geç kaldım gibi geldi. Gerçi kitaplarda İngilizceleri de yazıyor ama ben pek okumadım kulak dolgunluğu olması için gerekli tabii. Ama İngilizce çizgi film açtığımda çınarın ilgisini hiç çekmiyor.Doktorun önerdiklerine bir göz atın derim:
http://cinaragacim.blogspot.com/2009/12/24-30-ay-arasi-ozellikleri.html
http://cinaragacim.blogspot.com/2009/11/doktorumuzun-onerdikleri.html
http://www.okuloncesimarket.com/ sitesi de fena değil.
Kipitap.com reklamı zaten aşağıda var. Özellikle büyükşehirde olmayanlara internetten bu sitelerde alışverişi önerebilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.