SUDA DOĞUM

Yıllar önce çok ilgimi çekmişti. İstemiştim böyle yapmayı. Ama bu sistem türkiyede pek gelişmedi sanırım. Arada bir okuyorum gazetelerde o kadar. Sanırım daha kolay ve sağlıklıdır. Su ne de olsa. Su hayattır derler ya.
Gerçi okuduğum yazılarda normal doğumdan farklı olarak belirlenen bilimsel veriler olmadığını anlatıyorlar. Tabii yine doktorlar arasında görüş ayrılıkları var. Bazıları iyi bazıları bir anlamı yok diyor. Bu tıp dünyası kafamızı karıştırıyor sürekli. Grip aşısında da yağtıkları gibi. Biz kime güveneceğiz, inanacağız?
Suda doğumla ilgili okuduğum birkaç yazının adreslerini yazıyorum.
http://www.tumgazeteler.com/?a=4950064
azar azarda olsa yayılmaya başladı. Özellikle ankarada zekai Tahir doğumevinde epey yapan varmış. Yapmayı düşünenler ilgili hastanelerle görüşmeler yapabilir.
Ben ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verirsem birgün(kararımı değiştirirsem) her şeyin normal olmasını istiyorum. Hamilelikten itibaren. Suda doğum yapmayıda çok isterim. Çınarda çok çektiğim ve ilaçlar kullandığım için yorulmuştum. Hergün kendime iğne vurmak istemiyorum(kan pıhtılaşması yaşadım) çok zor dönemler geçirdim. Ve çokda masraflı bir bebek oldu. Özel hastanede doğum özel çocuk doktorları….hiç bitmedi yani. Özel bir çocuk oldu halende devam ediyoruz.
Oysa ki ben daha doğal, herkes gibi olsun istiyorum artık. En iyisi yapmamak:))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.