atatürk kültür merkezi

Gerçekten Atatürk kültür merkezi demeye kendi adıma utanıyorum. Yurtdışından gelenlere ne kötü bir sunum. Dökülüyor. Pis, eski, bakımsız bir yer. Ana yollarda akm tabelası hiç yok. Ben yolu bulanan kadar epey dolaştım. Çünkü hiç tabela yoktu. Hele otoparktan akm ye gidiş daha da bir enteresan. Çamurların içine girerek, basarak ulaşmaya çalışıyorsunuz. Otoparktan giriş yolu arasına yol bile yapmamışlar yayalar için. Ne olacak canım çamura batsınlar. Bu yüzden olabildiğince oraya gitmemeyi yeğliyorum senelerdir. Kalitesiz,kötü bir ortam özetle. Başkente yakışmayan. Ama bu sefer Trabzonlularla ilgili bir etkinlik olduğu için kendimi tutamadım. Başka da fuar alanı yok nerdeyse. Bir tek altınpark var. Orası da pahalımı merkezimi değil bilemiyorum birçok etkinlik akm’de yapılıyor. Orada daha çok teknik ve büyük organizasyonlar var sanki.
Ayrıca çok varmış gibi birde iyi ve yeni olanı da yıkacaklarmış. Anadolu gösteri merkezi kaçakmışda. Ankara’ya yakışır bir yer dedim onu da yıkıyorlar. Bu işin başka yolu, çözümü yokmu? Ankara başkent neden geriliyor, ilerlemiyor anlamıyorum. Neden kültür sanat şehri olamıyor. Allahtan tiyatro, opera bale gibi etkinlikler var. Onlarda çok ağır oluyor bazen. Bazı oyunlar çok sıkıcı oluyor mesela. Ama ben İstanbul gibi sosyal kaliteli fuar, kongre, konser ortamları istiyorum. İyi ki üniversiteler var. Onların konser salonlarıda olmasa…ufak da olsa idare edeceğiz. Bilkent ve odtü iyi ki var ankara’da.
Neyse Geçen hafta Trabzonluların fuarı vardı. Trabzon etkinlikleri diye. Süperdiii.bayıldım kaç senedir varmış meğerse ben billboardlarda, gazetede gördüm ilanını gittim. Bu sene iyi duyuru yapmışlar sanırım çok kalabalıktı. Ama değerdi. Tam Trabzonlu olduğunu hissettiren, trabzonu anlatan bir etkinlikti. Çok beğendim. Saf ve iyi bu Karadeniz insanı. Güzel, mutlu, pozitif enerji yayıyor. Her standın önünde horon çekenmi istersin, kolbastı yapanmı? Gençler doluydu. Ne hoştu. Konser vardı ayrıca. Çok şenlikti, eğlenceliydi. çok yaratıcı fikirlerde vardı. Mesela fındık kırma makinesi vardı çok hoştu. Turistik ve yöresel bir sürü ürün üretmişler, satıyorlardı. Seviyorum memleketimi.
Çadır alanında da çok güzel yemekler vardı. Yemek dediysem hamsiii tabii. Kuymak, laz böreği gibi yiyecekler. Her yerde fındık, pestil, yöresel ürünler vardı. Mısır unu, tereyağ, eritme peyniri, Trabzon helvası…Satılıyordu. Çalışkan ve üretken bu Karadeniz insanı. Tebrikler. İşallah önümüzdeki sene daha kaliteli, şık bir mekanda ağırlarız onları…
Not: Benim en çok görmek istediğim şey artık avm’lerde ya da böyle fuar alanlarında kiralık çocuk arabası hizmeti. Kazayla arabasını yanımıza almadığımızda unuttuğumuzda çınarla gittiğimiz gezilecek yer bir süre sonra eziyete dönüyor. Artık hafifte değil, epey ağırlaştı sürekli kucakta taşımak zor oluyor. Böyle kalabalık yerlerde de yürüse zaten kalabalıktan çocuğu ezecekler, çarpacaklar diye kendide yürümek istemiyor. Ayrıca standları her şeyi görmesi de lazım)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.