Mutlu olmak zor değil….

Azim Jamal, dünya çapında oldukça rağbet gören bir yönetim danışmanı ve yönetim koçudur. Azim Jamal’in dinamik, ilham verici ve düşünmeye sevk eden konuşmaları 26 ülkede 1 milyondan fazla kişi tarafından dinlenmektedir. Liderliğin gücünü 5 başlık altında toplayan Azim Jamal, bu başlıkları; “Ne kadar çok verirsen o kadar yaratıcı olursun”, “Sana verilen gücü ve yeteneği keşfet”, “Ne kadar yükseği hedeflersen o kadar çok yükselirsin”, “Zor ekonomik şartlara göğüs gererek, dayanma gücüne sahip ol” ve “Kendini yenile, ekonomik yükseliş ve düşüşlerde bile hevesle çalış” şeklinde sıraladı. Bu özelliklere sahip kişilerin her zaman başarı ile yan yana yürüyeceğini belirten Azim Jamal, her şeyin kişinin kendi içindeki gücü fark etmesi ile başladığının altını çizdi.
Azim jamalın “vermenin gücü”kitabını övüyor gazete. “Gündelik hayatta Mevlana ve sufizm” kitabı da varmış.
Yazarın önerilerinden örnekler:
*Farkındalığın hayatta başarmak için en büyük güç olduğunu fark edin. İşte bu benim en önemli felsefem. Herkes içindeki cevherleri keşfedebilse, kendini tanıyabilse, yapabileceklerini bilse her şey çok daha kolay ve güzel olur.
*Farlılıkların yarattığı sinerjinin tadını çıkarın. Bu da hoş değilmi? Maalesef biz bunu yapamayan bir toplumuz. Farklılıklar bize yabancı geliyor, dışlıyoruz, çabuk kabullenemiyoruz. Aileden çıkıp, işde yaşadığımız ortamdan, sosyal ortamlardan ve Türkiye toplumuna kadar büyüyen bir ölçekten bahsediyorum. Ama globalleşen dünyada buna mecburuz.
*20:20:20 ilkesi varmış es geçmeyin diyor. 20 dakika egzersiz, 20 dakika meditasyon, 20 dakika okuma hayatınızı baştan aşağı değiştirebilir.
*Her sorun için en az 21 çözüm vardır ilkesini hiç aklınızdan çıkarmayın diyor. Mesele hangisinin size uygun olduğudur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocuktiyatrosu dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güzellik hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas magnet maket makyaj masa süslemesi masaj masal mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pril proje roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları soru-cevap sosyal sorumluluk spa spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaşamdan yavaşyaşam yemek yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.