emzik bırakma

En büyük korkum buydu. O kadar alışmıştıkki emziğe. Nasıl bırakıcaz diye kara kara düşünüyordum. Doktorumuzun önerilerini bekliyordum ki çınar nerdeyse bıraktı diyebilirim.
Çınar meme emmediğinden emzik vermeye başladım çok da faydasını gördüm beni çok kurtardığı zaman oldu. özellikle uyku uyurken vermeye çalışıyordum. 1 yaşına kadar düşkünlüğümüz yoktu ama sonra artmaya başladı. Hele hasta olduğu dönemlerde iyice istemeye başladı. Son zamanlarda beni korkutan boyuta gelmişti. Sürekli ağzında memesi. Meme diye ağlıyordu. Nasıl bırakacağız diye kara kara düşünüyordum.

Bir babanın bloğunda okumuştum. Anlatmışlar bende aynı yöntemi denedim. Çınara doğumgününde ağbi oluyorsun büyüyorsun artık meme almayacak, bırakacaksın değilmi diye epey bir söyledik. Sonra doğum gününde olay bitmişti. Yani vermedik oda istemedi. Birden bire kesildi. Söz verdi ondanmı bilmem. Şimdi bazen aklına geliyor ama bişey istiyom diyor. Meme istiyorum demiyor. Artık söz verdiği için mi bilmiyorum. Arada uyku saatinde huysuzlanırsa veriyorum. O kadar. İşallah böyle devam eder. Şimdilik biz iyi gidiyoruz.
Bir yazıda avantaj ve dezavantajlarını yazmışlar:
Avantajlar:
- eğer bebeğiniz emzik emmeyi seviyorsa ve rahatsız olduğunda emziği verin bu bebeği sakinleştirecektir.
- eğer bebek uyuduğunda emzik ağzında kalıyorsa, bebek uyanınca tekrar emecek ve uykuya tekrar dalacaktır.
- bebek emzik emiyorsa büyük ihtimalle parmağını emmeyecektir.
Dezavantajlar:
- bebek bir kez alıştığında emziksiz yapamaz. Yıllar boyunca kullanabilir ve bırakmakta zorlanır.
- emzik genellikle derin uykuda düşer. Bebek uyaninca emzigi tekrar emmek ister. Bu da onu uyandirir.
- uyanıkken emziği emen bebek ses çıkarmayı azaltır. Ve oyuncakları ağzıyla keşfetmeyi erteler. (biz bunu pek yaşamadık. Gündüzleri son zaman hariç pek vermediğimizden belki)
- her seferinde temizleyemiyorsanız emzikler hijyenik değildirler.(beni en çok endişelendiren kısmı buydu.
Acaba bundan mı çok sık hasta oluyor diye düşünmeye başlamıştım)
elmas emzik
neredeyse elmasla, altınla, kaplanmayacak eşya kalmayacak. bu emziği görüp de hayran olmamak elde mi? 278 parça beyaz elmas ile avrupa imalatı 14k beyaz altın ile donatılmış. bu elmas emzik gerçek silikon meme uçlu ve kullanılabilir. renkli elmaslar ile, üzerine istenen bilgilerin yazılması ile özelleştirebilir olan bu ürünün fiyatı bir servet, tam 17 000 dolar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.