Değişim ve sağlığın önemi

Çocuğunuz hasta olduğunda hayatınızdaki her şey önemini yitiriyor. Tabii kendimiz hasta olunca da durum böyle. Yani sağlık en büyük nimet, ancak kaybedince değerini anlıyoruz. Çınar hasta olmasında ne yaparsa yapsın diyorum ve o hasta olunca kendimi düşünme hakkım olmadığına inanıyorum. Hani sıkça yazıyorum kendimize zaman ayıralım, ihmal etmeyelim diye hepsi anlamını yitiriyor böyle zamanlarda, çünkü sadece ve sadece oğluma odaklanıyorum onu düşünüyorum o sağlıklı iyi olsun ben mutlu olurum yeter diyorum.
Evet maalesef insanoğlu değişken, kolay kolay hoşnut olmuyor, unutuyor söylediklerini. Çınar iyileştiği zaman muhtemelen yine kendime dönüp ne yapsam, ne etsem diye hayıflanmaya başlayacağım. Sanırım böyle geçecek bir ömür. Sizi bilmiyorum ama ben böyleyim.
Yıllar geçtikçe farklılaşıyorum değişiyorum. Zevklerim, beğenilerim, korkularım, endişelerim, hayata bakışım, önem verdiğim değerler, isteklerim her şeyimle.
Yaş ilerledikçe ilk önce sağlık diyorum tabii gerisi boş. Ama gençken kişi böyle düşünemiyor, çılgın ve deli cesareti oluyor. Her şeyi yapabilirim gibi bir güce sahip oluyor. Her şeyi istiyor, farklı bir yönden hayata bakıyor, algılıyor.
Oysa şimdi ayaklarım yere daha sağlam basıyor, cesaretim azalmış, korku ve endişelerim artmış. Tabii çocuk olunca onunla da ilgilide bu kaygılarınız. Sadece yaş değil yani. Bire bir örtüşüyor bu yaşadıklarım çınarla. Yani çocuğunuz olunca hayata daha temkinli yaklaşıyorsunuz. Öyle çılgın cesaretler sorumsuzluklar yapamam artık…
Her yaşın, dönemin farklı güzelliği var.
Şimdi çınar var ve hayatım onunla çok daha güzel….

2 yorum:

  1. Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet.
    Aldous Huxley

    YanıtlaSil
  2. isminizide yazarsanız sevinirim. beni takip etmeniz çok hoş bende sizi tanımak isterim.yorumlarınızda çok net,kısa ve özel.teşekkürler

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.