PEPEE....


Yeni bir çizgi film kahramanımız oldu biliyorsunuzdur? Adı pepee… İsmi de Türkçe. Hem de çok anlamlı. konuşma güçlüğü çeken ya da kekeme çocuklar için Anadolu'da kullanılan bir kelimeymiş. Yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç. yani dizi filmlerden ya da seslendirmeden ya da kıraçın eşi şeklinde tanıyoruz onu. 
Bir türk kahramanlı ilk çizgi filmimiz. Süper başarılı. Etrafta benten, bakugan gibi şiddet içerikli çizgi filmlerin yanında süper güzel. Üstelik çocuklarımıza kültürümüzü öğretiyor. Giydiği elbiseler, söylediği şarkılar ve yaptığı halk oyunları çok şirin. Tabii kültürümüze uygun ailesi var. dedesi, ninesi, kardeşi bebe. Ayrıca çizgi filmde arkadaşı şila, zulu gibi karakterler var. hepsi çok şirin.
Çınar bentenden sonra ilk kez başka bir çizgi filmi seviyor. halk oyunlarını ve çok güzel şarkı türkülerimizi pepe sayesinde öğreniyor. Ilgaz Anadolu şarkısını öğrendi ve sürekli söylüyor. Ne hoş. Bizim bildiğimiz eski şarkıları çocuklarımızın da söylemesi. Geçende anneannesine pepenin annem şarkısından çok duygulandığını söylemiş. çok mutluyum kendi adıma. Çocuklarımıza kendi kültürümüzü anlatan, faydalı iyi bir çizgi filmimiz olduğu için. 
en azından tv'de yayınlanan şiddet, canavar vs. içerikli çizgi filmlerden çok daha eğitici, anlamlı. zaten diğer çizgi filmlerde neden bir önlem alınmıyor, denetim yok anlayamıyorum doğrusu. çocuklar şiddet içeren çizgi filmleri izleye izleye saldırgan oluyorlar. çınar aylar sonra ilk kez savaşalım demiyor. 
Biz her ay dergisini alıyoruz. birçok dergiden daha faydalı bilgiler içeriyor. Pepenin de Diğer çizgi film kahramanları gibi her türlü oyuncak ve çocuklara yönelik malzemeleri çıkmaya başladı. Oyuncakçılarda bulabilirsiniz.   
Bilmeyenler için Trt çocuk da yayınlanıyor.  İzlemeyenlere izlemelerini tavsiye ederiz.  Sadece çocuklara değil büyüklerinde hoşuna gidecek kadar hoş. Keloğlan, hazerfen gibi diğer türk çizgi filmlerinden sonra yeni bir kahraman çok tuttu doğrusu. Her şeyde olduğu gibi buna da çalıntı gibi çamur atmaya çalışıyorlar. Ama hiç önemli değil. Varsın benzer olsun. Önemli olan içeriği. piyasadaki tüm çzigi filmlerden daha güzel. En önemlisi türk yapımı benim için.
Kıraç ve eşini tebrik ederim. Güzel bir iş doğrusu. Ayrıca güzel bir yatırımda. Gerçekten yaratıcı işlere bayılıyorum. Zaten başarılı olan her işin kişiye dönüşü de süper oluyor. Kırac’ın yeni albümü çıkmış, çok sevdiğim başarılı bulduğum bir sanatçı…
Bu adresten Pepeyle ilgili röportajdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.  
Http://www.pressturk.com/roportaj/haber/33304/yuzde-yuz-yerli-kahraman:-pepee.html
Böyle yaratıcı yeni yapımların  çoğalması, güzel şeyler görmemiz dileğiyle. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.