annelik çok kutsal ama...


Annelik çok kutsal ama kutsal olması kadar çok meşakkatli. Annelerimiz ne zorluklarla bizi yetiştirmiş büyütmüş. Çocuk bakmak büyütmek çok kolay basit bir şey gibi gösterilmiş hep. Tabii başka türlü gösterilse insanlar çocuk yapmaz düşüncesiyle sanırım. O yüzdendir ki şimdi yaşayarak çocuk sahibi olan gençler ilk çocukta işi kapatıyorlar. En fazla ikincisini yapıyorlar. Tabii olay biraz da sorumluluk, mükemmel anne-baba olma gayreti, çocuğumu iyi imkanlarla yetiştirme isteğinden kaynaklanıyor.  Ama artık daha bilinçli ve sağlıklı nesiller gelmeli gerçekten. Bizim kuşaklar hep hasta. kanser grip gibi oldu artık.
O yüzden çocuklarımıza  bu kadar suni bir ortamda, küresel ısınmanın ve sorunların arttığı bir zamanda çok daha özen gösterip büyütmeliyiz. Öyle doğurup bırakmak olmamalı. Okul öncesi eğitime de çok önem veriyorum. Gülben Ergen bu konuda çalışmalar yapıyor ve çok takdir ediyorum. TRT1’de Gülbenin programı da çok hoş. Çok güzel konulara el atıyor.
Benim için çocukların okul öncesi iyi bir kreşde eğitim alması çok önemli.  3-6 yaş döneminde beynini güzel şeylerle doldurmasını çok değerli buluyorum. O yüzden kreşe para vermeye lütfen kıyın yollayın çocuklarınızı. Ya da devlet kreşlerine başvurun. Bu dönemlerini dolu dolu geçirsinler sağlıklı nesillere ihtiyacımız var. Sağlık derken hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı kastediyorum. İkisi de çok önemli. Beslenme kadar onların ruh sağlıkları, mutlu birey olmaları önemli.
kendimi bu konulara adamak istiyorum. Neresinden başlayabilirim bilemiyorum. sosyal sorumluluk projelerini bu bağlamda çok önemsiyorum. Kadınlara ve çocuklara yönelik proje sayısı her geçen gün artıyor. Çok seviniyorum. Kadına şiddetle ilgili de epey yol katettik. Artık yasalarda kadınlardan yana olacak. Öyle hikayeler yaşamlar okuyorum ki hayrete düşüyorum ve çok üzülüyorum. Gerçekten kadınlar, anneler bunları hak etmiyor.
Sağlıklı ve mutlu anneler-çocuklar dileğiyle…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.