çınar ingilizceyi öğreniyor...

İngilizceyi eğlenerek oyunla öğreniyoruz. Öyle klasik bize okullarda öğretildiği gibi değil tabii…ne saçma gramerle, ezberle öğretmeye çalıştılar yıllarca bize bu İngilizceyi ve halen devlet okullarındaki çocuklar iki kelime bir araya getirip konuşamıyorlar. Acaba bu ingilizce konusunda toplumca bir anlama kıtlığımız mı var yoksa yol ve yöntemler mi yanlış onu düşünüyorum. Bir de uzmanlar düşünüp bir şeyleri değiştirse ne güzel olur değilmi? korkuyoruz konuşmaya, yanlışmı söyleriz diye endişeleniyoruz. herhalde kendimize güvensiz olduğumuz en baştaki konulardan biri bu yabancı dil...
Neyse ben çocuklar için yabancı dilden bahsedeyim. Doğumdan itibaren ana dilin yanında ek bir daha uzmanlar önermiyor. Ana dilini konuşabildikten sonra tahriben de bu 3-4 yaş gibi oluyor. Sonra ikinci dile geçin diyorlar. Bizde 3 yaşında İngilizceye başladık. Bu sene iyice yoğunlaştı.
Çınar kreşte sanki yabancı bir ülkedeymiş gibi hayatın içinden İngilizce öğreniyor konuşuyor.  Zaten olay da bu değil mi?mecbur kalıp konuşmaya ve anlamaya çalışmak. Öğretmenlerinin Türkçe bildiğini bilmiyorlar.
Bu yaştaki çocuklara İngilizce öğretmenin en önemli püf noktası sanırsam eğlence ve oyun. Yoksa çocuk sıkılıyor. İngilizce şarkılar dilinde dolanıyor, sürekli söylüyor şimdi. Kreşten cd’de verdiler onunla da evde etkinlik yapıyoruz. İlginç geliyor hoşuna gidiyor. Şimdilik severek öğreniyoruz ikinci dilimizi. Ben de onun gibi öğrenmek, eğlenmek isterdim…yıllarca kurslara gidip sürünerek değil….
Çocuklarımıza İngilizceyi sevdirerek öğretmemiz dileğiyle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.