BABY SHOWER partisi


“Baby shower” türkiye’de yeni yeni duyulmaya başlanan bir konu. Bebek doğmadan önce annenin arkadaşlarıyla düzenlediği bir parti, eğlence demek…tabii çok önemli bir amacı da bebeğin doğmadan önceki  ihtiyaçların karşılanması, aileye maddi anlamda destek olmak.
çok mantıklı doğrusu. doğumdan sonra bizlere bir sürü hediye getirilir ama çoğu ihtiyaçları karşılamaz aynı türde bir sürü malzeme olur ve kullanamadan kalır çoğu.
Ülkemizde  de yapanlar vardır ama çevremde pek görmedim. Ben amerikadaki eltimlerden yıllardır duyduğum çok da hoşuma giden bir organizasyon diyebilirim.
Yakın bir arkadaşınız sizin için bu partiyi organize ediyor. Diğer arkadaşlara davetiye gönderip yeri, günü ve saati konusunda bilgi veriyor. Ayrıca bebeğin ihtiyaç listesi oluyor. O listeden hediyenizi alıp götürüyorsunuz. Davetiye, pastalar, şekerler, hediyeler  bir nevi doğumgünü gibi bir organizasyon oluyor. Hoş değil mi?
Bir annenin de doğumdan önce böyle bir partiyi hak ettiğini düşünüyorum. onun da böylesi büyük bir yaratıcılıktan (çocuk yapma) önce yani doğumdan önce bir günü olmasını çok doğru buluyorum.
Ama türkiyede bunu yapmak zor. İnsanlardan hediye ister gibi düşünülüyor. Hediye  konusuna gelince en azından ülkemizde son yıllarda hediye değiştirme kartı çıktı da  ihtiyacına göre en azından kişi değiştirme yapabiliyor. Bazıları “gelen hediyeleri
değiştirmem hatıra diyor” ama bebeğe gelen hediye de anlamlı değilse, kenara atılacak unutulacak, işlevsiz bir şeyse bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Ben hediye konusunda kart kullanmayı tercih edenlerdenim. 
anne adaylarına böyle partilerin düzenlenmesi ve görmemiz dileğiyle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.