İNTERNETTE YARATILAN DÜNYA


Kendini anlatma çabası internette yazma. Kendini ifade etmenin bir yolu. seninle ortak noktaları olan insanlara ulaşma biraz da. Çünkü zamansızlıktan sevdiklerinle, arkadaşlarınla her zaman bir araya gelip sohbet etme, paylaşma imkanı olmuyor. Hoş görüşünce de çocuklardan ne bir şey konuşabiliyoruz ne sohbet edebiliyoruz.
İnternette herkes bir şeyler paylaşıyor ama sanal bir dünya.belki de paylaşmıyoruz. Öyle sanıyoruz. yalnız olduğumuz için mi bu yolu seçiyoruz bilemiyorum. Benim sebebim yazmayı sevmek, paylaşmak istemek ve oğluma küçüklüğündeki yaşamı hakkında bir şeyler bırakmak…
Yani kimi sevdiğinden kimi mecburiyetten internette yazıyor, paylaşıyor.
tabii  kim ne derse desin yüz yüze konuşmak paylaşmak gibisi var mı? Gözlerinin içine bakarak anlatmak paylaşmak çok daha özel ve güzel. Ama nerdeyse eşimizle mail, sms, facebook ya da bloğumuzdan iletişim kuracağız. Çünkü eve gittiğimde işlerden, çocuklardan oturup sohbet etme düşüncelerini konuşup tartışma imkanı olmuyor.iş de bu konuda daha rahatım öğlen araları boş zamanlarımda yazıyorum. Tam tersi de olabilir işte yoğun olup evde akşamları hafta sonları boş olanlarda olabilir onlarda yine yalnızlığını düşüncelerini paylaşmak için blog, facebook veya twitter’ı kullanıyor.
Zaman ve devir teknoloji devri. Bu da yabancılaşmayı getiriyor. Yalnız dünyaları. Geçici mutlulukları…ben ayrıca şuna da yoruyorum. Yanındakine, yakınındakine güvenmiyorsun, paylaşamıyorsun. Ya da seni anlamadığını düşünüyorsun. Başka bir araç da önünde duruyor. Seni daha iyi anlayacağını, paylaşımının daha fazla olacağı bir araç, bilgisayar, internet…başlıyorsun ordan kendini anlatmaya. Sevdiğin şeyleri, hayatını, gezip gördüklerini paylaşmak istiyorsun…nesi kötü bilmiyorum ama uzmanlar, psikologlar çok iyi bulmuyor bu durumu. Gazete ve dergilerde sürekli yazılıp çiziliyor bu durum. Sağlıklı bulmuyorlar.
Belki de görmediğin tanımadığın birileriyle dertleşmek, konuşmak daha rahat ve hoş…insanların nasıl bilgisayar başında saatler geçirdiğini şimdi daha iyi anlıyorum.
Maalesef sitemle yazdıklarımla etrafımdaki kimse ilgilenmiyor. İlginç ama öyle. Bilen bir sürü tanıdığım var ama kimse paylaşmıyor bakmıyor. Üzülüyorum tabii. Benim için bu kadar değerli önemli olan bir şeyi paylaşamamak.
Ama vazgeçmiyorum yazıyorum yine de…ve yazdıkça mutlu oluyorum.
Yalnızlıkların olmadığı sevdiklerimizle bolca sohbetli birliktelikler yaşamanız dileğiyle…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.