karlı havalar

Artık çınarı takip edemiyorum. Onca şey söylerken, yaparken yazmam mümkün olmuyor. Geçen hafta çınarla ilgili bir yazı yazmıştım. Fakat yeni resmini eklemek için bekledim. Şimdide resim var yazıyı bulamadım. Sanırım yanlışlıkla silindi üzüldüm. çünkü söylediklerini notlar alıp onları aktarmıştım.
Geçen zamanın telafisi zor. Söylediklerini yaptıklarını bir daha yakalamak, hatırlamak da zor.
çınar bülbül gibi şakımaya başladı, konuşmayı aştı artık. hızlı konuşuyor, bazen anlamak gerçekten zor oluyor. ama susmuyor hiç, çok tatlı. daha tane tane konuşuyordu sökülünce hızlandı sanırım.
Aklıma gelen ve son zamanlarda kullandığımız moda kelimelerimiz:
“cok kızıyom sana” parmaklada hareket yapıyor. resimde kızarkenki yüz mimiği. kaşlar çatılıyor, çok ciddi.
haledicem meak etmehaledicem üzülme, düsünme” sonrasın da da “halettim”diyor. bu bir oyun tabii. güya babasını benden ya da beni babasından koruyor. gelip kılıcıyla şöyle bir vuruyor iş bitiyor.
“Bu benim bu nenin” s ve r'leri söyleyemiyoruz.
Geçen sene bol kar yağmıştı, çınarı çok çıkarmıştık, oynatmıştık. Ama anlamıyordu, elini bile sürmek istemiyordu. Bu sene de kar az yağıyor. Yağıp hemen güneş çıkıyor eriyor. Caliou çizgi filmde görüyor özendi sanırım. Kardan adam yapıp, kar oynuyorlar orada. Çınar da birkaç kez söylendi, anne kar yağsa oynasak diye. Biz henüz oynayamadık. Çünkü hem çok soğuk hem de iyi kar yok. Zaten akşam karanlıkta evde olunca bir tek hafta sonu kalıyor. Bakalım belki bu hafta sonuna rastlarız.

1 yorum:

  1. Çınar Büyüyor haftalar aylar hatta yıllar geciyor... BEnce Cocuk haklı olarak karda oynamak kardan adam yapmak ısteyecek kara olan sevıgısnı artırmak lazım mesela bazı cocuklar kar ıle ıc ıce olmadıklarında ılerleyen zamanda ılgınctır ama kardan korkarlar ınanın dokunamazlar bıle bence en kısa zmanda kar işine girin......

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.