kalabalık aile ve çocuklarımız


Oğluşumla çok güzel günler saatler geçiriyoruz. Büyüdükçe daha tatlı oluyor. Öpüyor konuşuyor oyun oynuyoruz. Hatta bana her şeyde yardım ediyor. Çöpleri dışarı koyuyor. Evi süpürüyor. Birlikte yemek yapıyoruz. Baktım ki yemek yapmak için beni bırakmıyor bende onunla yapmaya başladım. Tezgahın üstüne oturtuyorum. Eline bir şeyler veriyorum karıştırıyor, oyalanıyor. Ağzına salata yaparken salatalık atıyor. Böylece birlikte olmuş oluyoruz. Ben işimi yapmış o da mutlu olmuş oluyor. İş yapmaya bayılıyor işallah büyüyünce her işimi yapacak. Şimdiden yardım ediyor çamaşır makinesinden çamaşırları çıkartıyor inanamıyorum ama ciddi ciddi daha 2 yaşında bile değiliz bana yardımcı oluyor.
Çocuk süper bir şeyyyy.Herkese tavsiye ederim. Başka bir dünya. Hep kalabalık çok çocuklu ailelere özenmişimdir. Hatta 3 çocuğum olsun isterdim. Ama çınardan sonra vazgeçtim. Büyük sorumluluk. Onu iyi yetiştireyim mantığı var. Birde her şeyi ona vermek varken sevgiyi bütün imkanlarımızı neden yarısına mahkum kalsın. Haksızlık değilmi ona?Arkadaşım bana böyle derdi de pek katılmazdım doğru gelmezdi ama şimdi mantıklı geliyor. Her şeyi azalacak ona olan ilgimiz, en azından ayırdığımız vakit. Onu o kadar çok seviyorum ki bölüşmek paylaşmak istemiyorum. Hep diyorum kendimiz için çocuk yapıyoruz. Güzel gerçekten doyulmaz bir şey. Büyüsün istemiyorum. Şimdi istediğim gibi sıkıyorum öpüyorum kokluyorum. Büyüdükçe izin vermeyecek biliyorum. O zamanda başka hoş tarafları olur belki.

Böyle diyorum da bir sebebi de maddiyat. Yetememek her anlamda. Eskiden böyle rekabet yoktu bu kadar zor muydu hayat. Şimdiki çocukların her şeyi zor. Ona çok şey sunmak zorunda hissediyorum yarışabilmesi için. İkincisi üçüncüsü imkanlarınız olursa rahat olabilir. Çalışmayıp hepsiyle ayrı ayrı ilgileneceksiniz. Yardımcılarınız destekçileriniz olacak, eviniz büyük çocukların oynayıp koşturabileceği bir ev olacak. Yoksa tek başına, normal standartlarda bir apartman dairesinde ve çalışan bir bayansanız çocuklara yeterince zaman ayırmanız yetmeniz bence çok zor. Paranız yoksa eziyeti bakması çok zor çocukların. En basitinden hasta olduğunda devlet hastanelerinde düşünün eziyetinizi. Kendimiz önemli değil ama çocukların hasta olmalarına öyle hasta hasta hastanelerde beklemelerine dayanamıyorum.

Bazılarınıza abartıyormuşum gibi gelebilir ama bir taraftan da böyle kötü bir dünyaya önümüzü yarınımızı göremediğimiz tesadüf yaşadığımız bir ülkede çocuk yapıp büyütmek çok zor. Küresel ısınmalar, çevre koşulları, hastalıklar kanserler o kadar çok olumsuz şey var ki. Zor günler bekliyor çocuklarımızı. Böyle böyle derken benim gibi düşünen bir sürü arkadaşlarım da var, azalıyoruz işte. Öyle kötü bir zamandayız ki çocuk istismarları, vahşi olaylar okudukça inanamıyorum.

Çocukları ve geleceklerini düşünür işi mantığa oturtursak hiç yapmamamız lazım…..
Allah hepimizi çocuklarımızı kötülüklerden,hastalıklardan korusun….Onlar hep yanımızda hayatımızda olsun. Çocuklarla dünya güzelleşiyor….oğlum olduğundan beri çocukları ayrı bir sever oldum kıyamıyorum hiçbirine. Hepsi birbirinden tatlı, güzel ve saf…….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.