Müze özürlüyüz

Adamlar her şeyin müzesini açıyorlar. Çünkü müze diye bir kavramları var. Bizde yok maalesef. Mesela “peynir müzesi”. Ya da “aşktan geriye kalanlar müzesi"
Varmı böyle bir şey. Sevgiliniz ya da eşinizden ayrıldınız, ondan kalan hatıraları bu müzeye bağışlıyorsunuz. Çöpe atmaktansa. Sonsuza dek yaşıyor aşkınız…“Dünyaca ünlü “Museum of Broken Relationships - Aşktan Geriye Kalanlar” müzesini Sevgililer Günü’ne özel 01-14 Şubat tarihleri arasında İstinyePark Ana Aktivite Alanı’nda sergileyecek. Tüm dünyayı dolaşan bu sergi gittiği her ülkeden bağışlar toplayarak aşk hikayelerini ölümsüzleştiriyor” muş. ilginç değilmi?
farklı olsunda. Hani derler ya reklamın iyisi kötüsü olmaz bu da böyle bir şey. Kötü olsun ama tutulsun, akılda kalsın önemli olan bu.
Maalesef resimleri gazetede vardı ama bulamadım. böyle kişisel panolar yapmışlar onların üstüne terlik, kolye vs. asmışlar...
Bende annelere sesleniyorum. Özellikle bizim annelerimize. Gelin bizde çocuklarımızın, torunlarımızın eski giysilerini, özel anılarını müze yapalım. Herkesin annesi bebeklikten bir şeylerini saklamıştır mutlaka. İşte onları. Kimbilir ne güzel, hoş şeyler çıkar. 30-40-50 yıl önceki bebek giysileri. Çoğunluğu el emeği göz nurudur.
ya da bez ya da ahşaptan yapılmış oyuncak bebeklerin olduğu müze açsak. hani bu yöresel bez bebeklerimiz var ya. tüm türkiyede her köşede yapılan.ya da eskiden annelerimiz bezden bebekler yaparmış, şimdiki gibi değilmişki. belki köylerde halen öyle yapanlar vardır. işte o bebekleri toplasak müze yapsak kimbilir ne şirin şeyler çıkar. yöresel kıyafetli çeşit çeşit bebekler.....
Başka her şey olabilir. bu fikirler tutuyor, ülke ülke dolaşıyorlar, para kazanıyorlar. türkiyede bunu birine söylesen güler herhalde. Bende de fikir çok ama uygulayacak ortam yok. farklı müze teklifleriniz varsa yazın ama bilmem duyan olurmu?

1 yorum:

  1. müze Olayı SAnırım Tum degerlerı yıtırdıkten sonra bızım toplumumuza ugrayacak hakıkaten yazık!!!

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.