Las-vegas

Bütün dünyayı dolaşmanıza gerek yok. Las-Vegas’a gidin tüm dünya başkentleri veya ünlü şehirlerinin minyatürlerini burada görüp tanıyabilirsiniz. Sadece görsel değil, kültür olarakda. Yani mısırda ki piramitleri gezip, oranın yöresel yemeklerini yiyip, kültürlerini de görebiliyorsunuz. Venedik’de gondola binip, Hollanda’nın lale bahçelerinin içinde geziyorsunuz. Ya da Pariste Eyfel kulesinin yanında. Bir resmim var kimseye söylemesem oranın gerçek Paris mi Lasvegasda minyatürümü olduğunu anlayamaz. Ama bir Türkiye'den örnek yoktu. Mesela boğaz ya da Kapadokya gibi. Çok tanıtıcı ve güzel olurdu. Bizim kültürümüz her şeye değer. Bir dansözümüzü koyardık bayılırdı herkes:))
Bu minyatür oteller Antalya var, Mesela ben Hollanda’nın minyatür oteline gitmiştim. Güzeldi gerçekten. Ama Las-vegas’ta işleyiş farklı. Hepsi açık, müze gibi, o otelden öbürüne geçiyorsun ve geziyorsun. Hepsinin içinde kumarhaneler var, eğlenceler var. İstediğine takılıyorsun bedava yani. Oynarsan, yersen, farklı şeyler yaparsan ücretli. Limuzinlerden inen çok uçuk tiplerde görebiliyorsunuz, normal insanlarda.
Las-Vegas ayrı bir dünya. Çölün ortasında neler yapmışlar. Zor değil esasında. Gerçekten. Yatırımcı olacağım neler yapardım. Esasında mantıken bir espirisi yok. Otellerle dolu. Ama her otelin birkaç özelliği, işlevi var. Mesela birinde gündüzse gece gibi ,geceyse gündüz gibi sokakta dolaşıyorsun. 
Gez, gez yoruluyorsun. Yoldan geçerken otellerin önünde yapılan su dansları, ateş vs. gösterilerini izliyorsun. Akşamları özel şovlar oluyor. Biz girmedik, ama güzellermiş. Bir tek eğlence trenine bindik ve uçtuk. Onu unutamıyorum. Kötü bir deneyimdi, ölüyorum sandım. Bir daha deneyemem sanırım.
Özetle burası kumar oynamak için gidilecek bir yer. Gezip görmeye o kadar yola gitmeye değer mi bilmem? Universal studioları gibi ilgi çekici ve eğlenceli değildi. Universal studioları ayrı bir yazıda anlatılacak kadar muhteşem bir eğlence merkezi...
Herkese keyifli iyi gezmeler dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.