güzel projelerden…

-->
**  “Akşam acil bir iş yemeğine gitmeniz gerekiyor, bir türlü kendinize zaman ayıramadınız, hafta sonu da alışverişe çıkmanız lazım!Çocukları evde bırakmanız gerekiyor, ama onlara part-time kim bakacak?
Nunu tabi ki! Nunu’nun part-time oyun ablası, istediğiniz zaman, evinizde çocuklarınıza bakıyor. Evinize, bir kaç saat çocuklarınızla ilgilenecek, eğitimli, deneyimli, güvenilir, referanslı oyun ablası yolluyoruz.
Hem ilk yardım, hem pedagoji eğitimi almış part-time oyun ablaları! İçiniz rahat olsun, ip kameralarla oyun ablalarını takip ediyoruz!”
Nunu’nun sayfasından aldım,  çok güzel bir hizmet.... http://www.nunu.com.tr/
Oyun ablası…hem de üniversite öğrencilerinden…bir taşla iki kuş vurmak gibi. Çok güzel bir proje. üstelik profesyonelce yapılınca. Yani öğrencilere eğitimler vererek, çocuk gelişimiyle ilgili bölümlerinden seçerek…üniversiteyle işbirliği içinde. Gerçekten ben bunu Ankara’da yapmayı çok istiyordum istanbulda yapılmaya başlandı.
küçük çocukluysanız sizinde birgün mutlaka ihtiyacınız olabilir…çocuğunuzu birkaç saat bilinçli genç bir ablayla bırakmak hem size hem çocuğunuza iyi gelebilir…  en önemli detay bu konuda güvenlik. Yani çocuğunuzu emanet edeceğiniz, evinizi bırakacağınız kişi güvenilir olması. Sanırım onu da haletmişler. Kameralarla takip ediyorlarmış.
Bu tür annelere pratiklik rahatlık getiren her türlü hizmet, malzeme bizim dünyamızda yerini buluyor. 
Logosu da çok şirin….
***bir bilgi de ayşe armandan……çok hoşuma gidiyor. Nerde ne var, arayıp buluyor, bizlere sunuyor. Çok ilginç konu ve konukları oluyor. Bu hafta sonu da Güney Afrikalı sosyal girişim hareketi Natural Balance’ı anlatmıştı. Sarah Collins’in hayatı da  okunmaya değer, ilginç…
2008’de yarattığı ısı yalıtımlı pişirme torbası olan Wonderbag’i (Tutumlu Bohça) Türkiye’de izmirde üretmeye başlamış. Tutumlu Bohça, ısıyı tutma özelliği olan pişirme çantası. Yemek ocakta kaynadıktan sonra tencereyi bohçanın içine yerleştiriyorsunuz. Tutumlu bohça, kaynamaya başlamış yemeğin pişmesini ilave enerji ve çaba gerektirmeden tamamlar. Lezzetli ve sağlıklı yemek pişmiş olur.
En önemli kısmı haftada üç kere düzenli kullanan biri ayda yaklaşık 5 ağaç kurtarmış oluyormuş, aylık yakıtta da %30, su da da 3/1 tasarruf etmiş oluyormuşsunuz. Bence en güzel tarafı bu araştırma, bu ekonomikliği. bu kadar kirlenen, enerjinin suyun önemli olduğu bir dönemde bu tür projelere ihtiyacımız var.
bu bohça bizim kültürümüzde de var. Benim ninem hep yoğurdu bohçaya sarar yapardı bende öyle yapıyorum. ama bunların ki daha özel malzemeyle yapılmış birm bohça tabii. bu proje bizden de çıkabilirdi değil mi?:))
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21634588.asp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.