Konuşmalarından…

Aşkım büyüyor… Aman allahım hatta kocaman olmuş…Son bir aydır epey değişti.  
2 yaş sendromunu yeni mi yaşıyoruz yoksa bu başka bir şey mi bilemiyorum. Ama çok zor bir dönem…inat da inat…hergün ya da gün aşırı ağlama krizlerine giriyoruz. Hiç söz dinlemiyor. Yapma dediğini inadına yapıyor. Mız mız, şımarık, çok yaramaz yani. Mesela buzdolabının tutma yerine tutunup tırmanıyor üstünde…ya da yataktan atlıyor. Kafa göz gidecek diye korkuyorum… tırmanıyor  atlıyor "uçuyom" diyor.
doktorumuz çok isabetli. süper. tüm söyledikleri tutuyor. Bu krizlerden de bahsetmişti ben yok öyle bir şey demiştim olacak merak etme demişti. Evcilik bayılır demişti o da tuttu. en azından önceden bildiğim şeyleri yaşamak beni biraz rahatlatıyor dönemsel olduğunu düşünüyorum.
evcilik oynuyoruz. bayılıyor o anne, baba oluyor biz çınarın yerine geçiyoruz.
"Evcilik oynayalım sen çınar ol ben anne…..yavrucummmmmmm…"
“yavrucum…oğlum…kokma ben varım. Ben korurum seni…hadi sen uyu…"
"Kuzucum…bebegimmmm…..gel seni uyutayım. Eğğğ eğğğğ eğğğğ uyusun da büyüsün" yapıp ayaklarında sallıyor beni….
Evde oyun oynamaktan dışarı bile çıkmak istemiyor…bütün işi gücü bıraktık tek işimiz evcilik oynamak....
Anneci inanılmaz. Tüm erkek çocuklar böylemi çınar ayrı bir düşkünmü bilemiyorum. banyoya bile giremiyom. "Yanımda kal" diyor başka bir şey demiyor. Geçen banyodan çıkana kadar ağladı annemi istiyorum diye. (Bazen çok bunalıyorum.) tabii bir taraftan da severken öldürüyor. sürekli canımı acıtıyor. bana "yeme, uyuma" diyor.
"Seni eşkıya seni"….(ben bazen öyle diyorum ona) sizin aynanız çocuğunuz. Taklidinizi de yapıyor."ben senin taklitini yapıyom” deyip gülüyor. Ne söylersen aynısını söylüyor.
"Biz bir ailemiyiz?aile ne? Anne baba çınarrrrr……"
Anneanne ve babaanneni arayalım çok özlemişler sesini duymak istiyorlar diyorum. "Anneanne, babaanne ağlar. Aramayayım" diyor….
Kendini bebeklerle kıyaslama “bebekler yapamaz” iki lafın biri bu….ne yapsa kıyaslıyor...
Bazen de tam tersi “ben bebek oldum” diyor. "agu agu" diye konuşuyor nasıl güzel bebek taklidi yapıyor. Bu da evcilik gibi bir şey herhalde.
Masal anlatması süperrrrrrr…"bir varmış bir yokmuşşş..ayının birinin uykusu gelmemiş.."çok şirin…
Aralarda tekerleme ve şarkılar söylüyoruz. “Duma duma dummm…” “Mini bir kus konmustu……”
“Babam ve ben” filmindeki çocuğun konuşması gibi bazen… çok şirinnnnnnnn
Bazen de büyük adam gibi oğlum…“ben düşünememiştim”, "yanlıslıkla oldu", "cok yaşa", “gecmis olsun”, “özüdilerim”
bir de kabalığımız devam ediyor. "gelermisin, alarmısın?"
15.07.2010 akşam üzeri evdeyiz, tutturdu. “Ela bebek istiyorum. Doğur hemen. Ben bakarım”…oyuncak bebekle oynayalım adı ela olsun. “Hayır ben canlı istiyorum. Hemen çıkar karnından”:)) nasıl ağlıyor çok ciddi yaniii. Tutturdu yine. Şu inadı, takılması yokmu illa dediği olacak…
Bıcır bıcır konuşuyoruz artık susmuyoruz. Ama o kadar tatlıki zaten susmasını isteyen yok. Bilmiş bilmiş konuşmaları yokmu? Bazen büyük adam gibi. Bazen tam çocuk gibi…
bilmediği birşey yok gibi, bazen inanamıyorum. şimdiki çocuklar gerçekten büyümüş de küçülmüş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.