hastalanma..

19 haziranda Oğluşum çok kötü hasta oldu. Beni çok korkuttu. Kusmayla başladı şikayetleri. Acile gittik. Salgınmış, birkaç çocuk daha geldi. Serum verdiler. Sabaha ishalde olduk. Biraz toparlayınca eve döndük. Ama gece yine başladı. Kusma, ishal. Hiçbirşey yemiyor zaten, halsiz. Başka hastanenin aciline gittik bu sefer. Onlarda serum takıp içine ilaç verdiler. Sonra çınar bir tuhaf oldu. Çocuk yerinde duramıyor karnım ağrıyor diye ağlamaya başladı. Sonra bir baktım yüzü şişmeye kırmızı olmaya beyaz lekeler oluşmaya başladı. Meğerse ilaç alerji reaksiyon vermiş, dokunmuş. Hemen çıkardılar her şeyi. Ama ben nasıl kötü oldum. Onu o halde görünce ömrümden ömür gitti. yanlış ilaçmı verdiler ne yaptılar oğluma diye diye bir ağlama krizi geçirdim. Böyle anlarda hiç serinkanlı olamıyorum. Ama olmak lazım biliyorum da. Doktor olan kaynım telefondan beni sakinleştirmeye çalıştı yoksa ikna olmuyordum. Çünkü Çınara hemen arkasından başka iğne yaptılar sonra çocuğumun gözü kapandı. Meğerse uyku verirmiş sabaha kadar uyur normal dediler. Tabii ben o gözünü açana kadar başında bekledim. Ne zor hastalık işi. bir hemşire bir doktorun ellerinde hayatımız. Ne yapıp ne verdiklerini bilmiyoruz. Öyle korkunç, garip şeyler duyup, okuyoruz ki kimseye güvenemiyorsun. Özel en iyi hastane birde burası. Allah kimseyi düşürmesin.
Çocuk hastalığı başka bir şeye benzemiyor. O hastalandımı tüm hayat alt üst oluyor. Arkasından ertesi gün tüm aile kusmaya başladık. İshal olduk. Neyse virütük bir şeymiş. Mahvolduk yani ailece. geçen ay epey salgındı. hala ishal kusma büyüklerde bile duyuyorum. aman dikkat. sulara vs.
En önemli husus şu. Alerji yapan ilaçlar çok önemli. Yani çocuğunuza dokunan. Tespit ettim ben mesela artık onları hiç vermeyeceğiz.
Çınar bu arada çok zayıfladı tabii… ishal olunca çınar ne olduğunu anlayamadı. Sürekli kabız olan oğluşum kaka yaptığını anlayamadı bile…bir şey oluyor diyor.
Annelik ne zor imiş…o gün inanılmaz bir şey olduğunu gördüm. Öyle fena oldum ki hiçbir şey tarif etmeye yetmez. Çocuğunu kaybedenlerin nasıl büyük bir acı yaşadıklarını hissedebiliyorum ve sabır diliyorum…Allah kimsenin başına da vermesin…
ya da ben ne kadar dayanıksızım mı desem. ama duygusal, titiz, hassas insanlar için zor…her konuda rahat insanların işi iyi. İşini çok umursamayan, temizliği önemsemeyen ,pimpirikli ve evhamlı olmayan, çocuğunun ne olacağı nasıl büyüyeceğini kendine dert etmeyen, en önemlisi başına bir şey geldiğinde serinkanlı olabilen, çocukla ilgilenmek gibi bir derdi olmayan, ayrılık-ölüm gibi takıntıları olmayan yapıya sahipsen süperrrrrrrr…zaten böyle titizlenince her şey gelip seni buluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.