çınar


Oğlum gitti yerine sanki başka bir çocuk geldi. İnanılmaz inatçı, dediğim dedik. Her şeyi kendi yapmak istiyor. Elimi üstüne değdirince giyinirken kıyamet kopuyor. Ya da başka bir kıyafet giy mi dedim aman allahım. Ne olursa her şeye ağlıyor. Yapma dediğine inatla yapıyor. Neden yaptın diye sorunca “yaptım” diyor. Hiçbirşey umrunda değil.
Ben de bu dönemi atlattığımızı düşünüyordum ki meğerse yeni girmişiz. Sanırım bu 2 yaş sendromu.
Her ne kadar sabırlı olmaya çalışsanda bir süre sonra hatlar kopuyor. Nasıl hoyratça davrandığımı düşünüyorum bazen. Kızıyorum, bağırıyorum. Haklı sebeplerim var tabii. Ama sonradan çok üzülüyorum ve haklı olmadığımı düşünüyorum.
En önemli sebep yorgunluk insanın tahammül gücünü azaltıyor. Yoğun bir iş gününden sonra eve dönmüşsün. Sen bitmişsin ve evde bir sürü şey seni bekliyor. Çocuğun ise senden birçok şey bekliyor, istiyor. Yemek, ortalık, çamaşır, temizlik, bulaşık, banyo vs. artık dizi bile izleyemiyorum işten ve yorgunluktan. Dünyayla bağlantım kopmuş gibi. Evde iş güç, işte yoğun çalışma. Çok acımasız hayat sana hiç özel yaşam alanı tanımıyor maalesef.
Gerçekten insan bir süre sonra kendine dönük oluyor öyle bir an geliyor ki çınara olan sevgim falan hiçbirşey gözüm görmüyor. Sadece biraz uzanıp dinlenmek istiyorum. Çünkü bedenin iflas etmiş oluyor. Eskiden çocuk yetiştirmek kesinlikle daha kolaymış. Kalabalık ailelerde. Biri yorgun olsa diğeri ilgileniyordur. Evde bir kişi olsa sana yardımcı ya da gündüz birkaç işini yapan süper rahatlatıyor insanı. Şimdi hiç şansınız yok. Varsa yoksa hayat annenin etrafında dönüyor. Şanslıysanız eşiniz biraz size destek oluyordur. Şartlar o kadar önemli ki çocuk sayısının belirlenmesinde diye düşünüyorum….
Çınardan;
 “Gözlerini kapatırmısın anne? Anne açar mısın?sürpizzzzz”….süprizler herhangi şeyler tabii. Ama çok hoşuna gidiyor saklambaç oynamak gibi geliyor ona.
 Cevap vermediği bir şey olunca başlıyor başka bir dil konuşmaya. Nasıl hızlı kuş dili gibi hızlı ve akıcı. kendince bir dil yani. Şımarıklıkla karışık.
 “Baba oldum” diyor. Bana “çocukkkk” diyor. yani bizi çınar yapıyor. Güya kızıyor bana. Çocuk demek taklit demek. Beni izliyorum sonra. Boşuna rol model demiyorlar.
 “Hayatımı kutardın tekederim”. Bu aralar her şeye tekediyor kreştenmi öğrendi ne.
 “Özkan baba, Özkan anne” diye söyleyip duruyor. Soyadını da öğrendi.
 adın ne senin? “Çınar Özkan”
 “Neler oluyor orada?Nerdeydin?napıyosun burda?”
 “Ne yapıyodun ben aradım seni bulamadım”
 “alarmısın” “bularmısın” ……Biraz kabayız))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.