güzel projeler...

Gülben ergen benim hayalimdeki işlerden birini yapıyor şu an. Okul öncesi eğitimi Türkiye’de geliştirmeye çalışıyor. Nasıl mı anaokulları açarak. "Çocuklar gülsün" kampanyanın adı.
Çok önemli çok. daha önce birçok kez yazmıştım. Okul öncesi konusunda çok geri olduğumuzu. 1-5 yaş arası çocuk gelişiminin ileriki hayatı için çok önemli bir dönem olduğunu.
Kimin yaptığı önemli değil, sanatçı, ressam, iş kadını. Sonuçta bu çalışmaların artması önemli. Sanatçıların ünlerini şöhretlerini bu tarz işlerde kullanmalarını çok destekliyorum. Sonuçta bazı kapılar onlara daha çabuk açılıyor. Örnek olmaları çok hoş. Detaylı bilgi ve destek için bakın lütfen.
Cocuklargulsundiye.org.
Ülkerin sosyal sorumluluk projeleri de güzel. büyük firmaların da bu işlere el atması gerekli. eğitimle ilgili herkes elini taşın altına koymalı. keşke imkanım olsa yapmak istediğim çok şey var.
Birçok ilde çocukları sinema ile tanıştırıyormuş. Düşünsenize çocuğunuz 10 yaşına gelmiş hiç tiyatro sinema ne bilmiyor gitmemiş. İlk gittiğinde korkar bile karanlıktan. Önemli tabii onların hayal güçleri  ilerleyip düşünmeleri, bir adım öne gitmeleri için çok önemli. Çınar nerdeyse 1,5 yaşında ilk tiyatrosuna gitti. şimdi çok seviyor. Çocuklarımıza ulaşmalıyız. Ama sadece kendi çocuklarımıza değil. İlerde çocuklarımızın birbirleriyle aynı alanlarda buluşacağını, onlarla iç içe olacağını, yollarının kesişeceğini unutmamalıyız.
Web adresi: http://www.ulker.com.tr/haber_detay.aspx?contentid=3422
çocuğumu devlet okuluna göndermek istiyorum. Özel okula sıcak bakmıyorum ama nasıl olacak bilemiyorum. çınar 3 yıl kreşe gitmiş oradan donanımlı bir şekilde gelecek başlayacak ilkokula. Ama sınıfında kaç kişi böyle olacak? yeni başlayan, okula ilk kez gelen çocukla nasıl uyum içinde olacak? Seviyeleri nasıl bulaşacak? Bunları düşünmeye başladım şimdiden. İşte bu yüzden devletin okul öncesi eğitime el atıp, ağırlık verip, bu okulları çoğaltması lazım. Parası olan çocuğunu kreşe gönderip eğitim aldırmamalı sadece. Olmayanlarında hakkı bu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocuktiyatrosu dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güzellik hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas magnet maket makyaj masa süslemesi masaj masal mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pril proje roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları soru-cevap sosyal sorumluluk spa spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaşamdan yavaşyaşam yemek yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.