çizgi film dünyası

Yaşadığımız hayatları yarım saat bir film şeridi gibi önünüzde görseniz tabii yaşarken, ölmeden ne hissederdiniz? genelde öldükten sonra insanların hayatlarını film çekiyorlar değil mi? Ben çok duygulanıyorum yaşanmış hayatları izlerken ya da filmleri. yaşanmışlıklar beni her zaman derin etkiliyor. Her şey çabuk bitiyor, zaman kısa…
Doğum ve ölüm. Ne kadar kardeş, yakın ve eş gibiler. Oysa bir o kadar da soğuk, uzak, farklılar değil mi?şimdi çizgi filmlerle yaşanmışlığın ne ilgisi var diye sorabilirsiniz?ama ben çizgi filmlerde bunu yaşıyorum. hatta oradaki duygusallıklar beni daha çok etkiliyor. hayvan olmalarındanmı yoksa miniklere hitap etmesinden mi bilmiyorum. 
Çocuk çizgi filmlerini anlatacağım nereden nereye geldim. “Yukarı bak”’ı her izlediğimde hep bir hüzün çöküyor. Bir de ne kadar güzel çizgi film çevirdiklerini düşünüyorum. Çınarla sürekli bunu izliyoruz yeni aldığımız filmleri yaklaşık bir iki ay sürekli izliyoruz. Bıkana kadar. Başka filmleri görmüyoruz. O kadar güzel çekmişler ki bıkmıyorsun gerçekten. Sadece çocuklara göre değil bizlerinde izlemesi hoş. Hatta “ay ne güzel. Keşke gerçek olsa da bizde ipimizi koparıp alıp başımızı hayallerimizin ülkesine gidebilsek” diye istiyor, düşünüyor insan.
Çocukların dünyası…gerçekten hayaller olmaz denen şeyler yaşanabiliyor o dünyada. Daha özgür, sınırsız, güzel, sıcak ve sevimli…hep pozitif kelimeleri çağrıştırıyor. Çınarla çizgi film izlemeye bayılıyorum. O dünyaların içinde ben bile yaşamak istiyorum. Bambi mesela. Doğa o kadar güzel ki dalıp gidiyorsun. Diyaloglar, her şey o kadar güzel, doğal ve sevimli ki. Ya da aslan kral. Baba ve oğulları. Çok Özel çok…harika animasyonlar, çekimler.
Cesur civciv, Madagascar... allahım hepsi başka alem. Artık yıllarımız bu çizgi filmlerle geçecek sanırım. Ergenliğe gelene kadar. Ama şikayetçi değilim. Kendi dünyamızdan bir anda olsa kopup çizgi film dünyasına akmak çok hoş herkese tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.