Ben nerde yanlış yaptım?


İnsan yaşadığı olumsuz olaylara bir neden sebep arıyor?çınarın rahatsızlanmasından da ben kendimce nerde hata yaptım diye çok düşündüm. Acaba şunu mu yanlış yaptım, eksik yaptım?soru ve düşüncelerin ardı arkası kesilmiyor. Kuruyor da kuruyorum….ayrıca bu olayın çınarın konuşmalarının ve doktor görüşmemizin ardından yaşanması da ayrı bir soru işareti oldu ben de?
*Çınar bundan 2 ay öncesine kadar “babam sigara içmesin” diye ağlıyordu. “Ben onun erken ölmesini istemiyorum” diyordu.
*Yine aynı günlerde “ben sizin yaşlanmamanız için elimden geleni yapacağım. Ölmemeniz için. Ölmenizi hiç istemiyorum” demişti. Oğlum büyüyor ve olgunlaşıyordu. yaşından büyük laflar edip, beni duygulandırıyordu.
*Nil’in doktoruna kontrol için gittiğimizde doktorumuz bazı gerçekleri tokat gibi yüzüme söylemiş, Çınar'ı ihmal ettiğimi söylemişti. Çok ağlayıp, üzüldüm. Hiç istemeden farkına varmadan öyleydi demek ki. 
İki çocuklu olmanın kötü yanlarından biri de bu. Dengeyi kurmak çok zor. Küçük diye ona ilgi fazla olabiliyor. Ama çınarda küçük daha 5 yaşında.  Yanlış mesajlar verdiğimizi ve yeterince ilgilenmediğimi, ona özel zaman ayırmam gerektiğini söyledi. Yoksa ergenlikte sıkıntılar yaşayabileceğimizi. Erkek çocuk için anne figürü çok önemli.
 Bunların ardından Çınar’ın hastalanması. Hele ilk gün yoğun bakımdayken teşhisi konulana kadar yaşadıklarım. Ne olduğu ve olacağı belirsiz. O çaresizlik…sonra düşünceler düşünceler aklıma neleri getirmedi ki…bunlardan bazıları:
Nilden sonra onu ihmal mi ettim? Acaba içine attı, belli etmedi üzüldü de ondan mı oldu? mutsuz muydu benim haberim yoktu?
Burnunu sıkça sümkürmekten mi oldu?arada kanıyordu?
Beslenmesi mi eksik kaldı? Neyi eksik yaptık?
Bağışıklık sistemimi çok güçsüzdü? Neden neden neden????yeterince iyi bakamadık mı?
İşte anne-baba olmanın bir zorluğu daha. Acaba yanlış- eksik nerede yaptık, bizim yüzümüzden mi?belki de bu soruyu hep soracağım, cevabını da hiç bilemeyeceğim.
Oysa o kadar çok şeye bakıldı ki hiçbir neden bulunamadı? sebep yok. Takdir-i ilahi. 

-->

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.