MUCİZENİN ADI BEBEK


Benim mucizemin adı Nil BEBEK…Umarım adı gibi uzun,sağlıklı bir ömür sürer…
Mucize anne karnında başlıyor. Her anı önemli bir dönem. Ve Aylar sonra doğunca da devam ediyor. Çirkin, yüzügözü şiş, buruşuk bir şey çıkıyor ortaya. O çirkin, minik oyuncak gibi bebekten dünya güzeline doğru dönüşüm başlıyor. Çok tuhaf ilginç geliyor ama bizzat görüp yaşıyorsunuz. İnsan nasıl bu kadar değişiyor. Ve aylar sonra karşınızda muhteşem bir şey çıkıyor. Her şeyiyle güzel konuşması, gülmesi, mimikleri, elleri ayakları….
Doğduğu zaman Nil bebeğin elleri, ayakları minnacık…kırış kırış büzüş büzüştü. Her yeri soyuluyordu. Gözlerini azar azar açıyordu. 25-40 cm görüyordu ancak… beni görüp gülümsedikçe inanamıyordum.
Onun ilk ağlama sesini duyup ona kavuşmak en güzel anlardan biri. Artık yanımda. Canıyla, kanıyla her şeyiyle. Kime benzediği hep merak edilir ya doğunca bu merak maalesef gitmiyor. Çünkü o halde hiçbirşeye benzemediği için birkaç ay daha sabretmek gerekiyor. Çocuk demek sabır demek. Emek demek. Beklemek beklemek…
Sağlıklı olsunlar da zaman da hızla akıp geçiyor. Oğlum 4 yaşını bitirdi. Büyüyorlar hem de çok çabuk…
Bir isteğim var. Bebek ve emzirme mucizesini güzel bir yazarın dilinden okumak istiyorum. Mesela Elif Şafaktan. Neden bebeklerini, anneliği anlatmıyor ki. Lohusalığı anlatmıştı. Bu büyük aşkı, çocuklarını edebiyatçı diliyle yazmasını isterim. Ne de olsa bizler yazar değiliz, bazen kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. yetersiz kalıyorum. Tabii hızlı hızlı acele acele yazdığımı düşününce bu kaçınılmaz oluyor.
Anne çocuk aşkını güzel bir yazardan okumak VE herkesin yanıbaşındaki mucizeleri görmeleri dileğiyle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.