Mezuniyetlerden...

Okullar kapanmak üzere ve son haftalarda mezuniyet günleri arttı. gündüz gösteriler, gece partiler, koşturmacalar devam ediyor. Koca bir kışı ve okul dönemini geride bıraktık. 

Kızım Nil anasınıfından mezun oldu. Çok duygulandım. İnsan kendi mezuniyetini düşünüyor şimdi benim çocuğumun mezuniyeti. Ne zaman ben büyüdüm benim de çocuğum büyüdü demekten kendinizi alamıyorsunuz.  Birde çok gururlanıyorsunuz, çok hoş duygular hissediyorsunuz. Öyle minik minik neler çalışmış öğrenmişler. Yaklaşık 2 saat İngilizce Türkçe hikayeler, danslar, gösteriler bizlere sundular. Yoruldular minikler. Ve sergileri de vardı tabii, o kadar çok resim ve farklı tekniklerle boyalar yapmışlar ki hepsini alıp eve getirdik. Evimiz Nil'in güzel tablo ve resimleriyle doldu.

Oğlum Çınar'da ilkokul 4.sınıftan mezun oldu. Çınar burada sizlerin gözü önünde büyüdü. 2 yaşında başlamıştım yazmaya şimdi 10 yaşında. 8 yılda bir çocuk artık kocaman biri oluyor.
Tabii büyüdükçe mezuniyetler de farklılaşıyor. Partilere dönüşüyor. Şimdiki az çılgın bir partiydi artık ergenlikte 8 sınıftan sonra tam çılgın partilerimiz olur. 

Parti evindeydik ve sınıf arkadaşlarıyla çok eğlendiler. Animasyoncu neler yaptırmadı onlara. En keyiflisi okulda öğrendikleri danslarını bize yapmalarıydı. Birde bahçede şarkılar eşliğinde  balon ve dilek feneri uçurdular o da çok keyifli ve güzeldi. Tabii mezuniyet pastası geldiğindeki çığlıkları ve pastayı parçalamaları, öğretmenlerinin üzerlerine atlayışlarını saymıyorum.

Mezuniyet demek tabii bol fotoğraflar, albümler ve videolar demek. Hepsi harika olan bu detaylar en önemli ve kalıcı, o günleri hatırlatacak şeyler. Tabii mezuniyetin olmazsa olmazı da kepleri fırlatmak...Çok hoştu.  

Neyseki onlar eğlenirken biz annelerde çok eğlendik. 4 yılımızı paylaştığımız öğretmenlerimiz, çocuklar ve biz annelerde tabii ufak burukluk vardı. Özleyeceğiz güzel geçen yılları, arkadaşlıkları.

Allah herkese çocuklarıyla böylesi günler nasip etsin, Nice nice mezuniyetlerini görelim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.