açık açık sitesi

Açık açık web sitesi…
Birçoğumuz iyilik yapmak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıp onlara yardım etmek isteriz. Yıllardan beri acaba sorusunu soran kişilerden biriyim. Yardımların gerçek kişilere ve amacına uygun ulaşması çok önemlidir. Maalesef ülkemizde de bu konuda çok fazla güven zedelenmesi var. Çok fazla suistimal gördük. Bugün çok güvenilir duyduğumuz bir sivil toplum kuruluşu ya da başka kurumlar yarın çok farklı şeylerle anılıyor olabiliyor. Bunun en son örneğini de son zamanlarda yaşananlarla bir kez daha gördük.
Bu yüzden Ayşe Armanın yazdığı yazı dikkatimi çekti ve çok hoşuma gitti. Bu konu gerçekten değerli ve önemli. Sivil toplum kuruluşlarının neler yaptığı, kategorileri, amaçları ve amaçlarına uygun çalışıp çalışmadığı gibi detayları anlatan bir web sitesi  açılmış. Ve tam da bu konuda bizleri rahatlatacak bir web sitesi olmuş.
Açık açık sitesi. Site açıldığında karşımıza çıkan sloganların ve soruların hepsi çok etkileyici ve güzel. ”Önemsediğin alanda çalışan şeffaf sivil toplum kuruluşlarına bağış yap” diye siteyi açtığınızda karşınıza çıkan bir yazı…” Gönlüm rahat aklım rahat” en önemli slogan bence. Bizlerin buna ihtiyacı var. Doğru yer doğru adrese…Yardımların kime nasıl yapıldığına ve en önemlisi o yerlere ulaşıp ulaşmadığına ihtiyacımız var. Güven duymaya ihtiyacımız var. Gönül rahatlığıyla yardımlarımızı yapalım.
Açık açık sitesinde, mesela kadın, çocuk gibi ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmak istiyoruz. Öncelikle bunlarla ilgili dernekleri bulup inceliyoruz. Hatta karşılaştırabiliyormuşuz. Ve uygun bulduklarımıza bağışlarımızı yapıyoruz. Ve hiç bağış yapmamış veya düşünmeyen insanları da bu yolla bağışçı yapmayı istiyorlarmış. Sitenin kuruluş amacı ve hedefi çok güzel umarım hedeflediği gibi güzel işler yapar ve bağışlarımız amacına uygun yerlere giderek sosyal sorumluluk anlamında topluma bir ivme kazandırır.  
http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ayse-arman_12/yaptikca-yapmak-istedigin-sey-iyilik_40212175

https://acikacik.org/acikacik-nedir

              Doğru bağışlarla doğru kişilere ulaşmak ve daha güzel günler görmek dileğiyle....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.