etkinlik ve yeniliklerden...

Biraz karma yaptım yine. Okuduklarımdan öğrendiklerimden. O kadar çok gündem hızlı ve değişken ki. Yeni yerler açılıyor, yeni sporlar, yeni  yemekler, yeni yöntemler, yeni siteler… yenilikler bitmiyor…

***İlk başta Şubat tatilinde evde ailece çocuklarla izlenebilecek en iyi 35 filme bakalım:  
http://www.sinefesto.com/anne-baba-ve-egitimciler-icin-tavsiye-edilen-35-film.html

“Uzun süredir anne-babalar, eğitimciler ve çocukla çalışanlar için tavsiye edilebilecek filmler üzerinde çalışan Pedagoji derneği tavsiye filmler listesini yayımladı. Yapılan açıklamada: “Bazen bir film, bir kitap kadar farkındalık kazandırabiliyor. Hayata bakış açımıza katkı sunabiliyor. Bu nedenle eğitici özelliği olan birçok filmi değerlendirdik ve bu listeyi hazırladık. Bu çalışma ile amacımız anne-babalara ve eğitimcilere çocuk konusunda yeni farkındalıklar sağlamaktır.”


***Şubat tatili etkinliklerini yazacaktım. Fakat zaman ve yoğunluktan yetişmedi. Ama bildiğim 1-2 aktiviteyi yinede yazıyorum,  henüz zaman geçmiş değil…Büyük etkinliklerin birçoğunun bileti de biletix de satılıyor ben oradan takip ediyorum…
1. Ankamall’de tiyatro etkinlikleri, uygulamalı inşaat etkinlikleri var. Birçok avm’de çocuklara yönelik güzel aktiviteler yapılıyor avm’lerin sayfalarından saatlerini takip edip gidilebilir.
2. 7-8 Şubatta Madagascar Show geliyor. Congresium’da…Saat 13.00 ve 16.00 olmak üzere toplam 4 gösteri ….
3. Sömestr da neden yaz okulu gibi kış okulu yok diyordum ki var olduğunu gördüm. Seneye kesin Çınarı buraya göndereceğim. İngilizce pratik yapmış olur üstelik.

***Eğlence sınır tanımıyor. Yeni moda  Odadan kaçış oyunları. Bilmece gibi. Heyecanlı ve eğlenceli…Ankara'da yeni yeni açılan farklı bir aktivite...Ankara etkinlik bu deneyimlerini paylaşmış ve çok eğlenmiş…ailecek eğlenmek için tavsiye edilir.

***Kadınlar için Callentics egzersizleri…
Mucize bir spor dalı deniliyor zormuş ama sağlık ve incelmek için idealmiş…Bu aktivite hergün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor. Youtube açıp oradan izleyerek yapabilirsiniz. Kadınlarımıza önerilir.

***Artık doğal ürünlere talep artıkça tüketiciye ulaşan alternatiflerde çoğalıyor. Artık çiftlikler, teyzeler doğal olan her şey popüler oluyor(İpek hanımın çiftliği gibi).  Bunları yapanların hikayeleri de çok ilginç ve güzel. Şehirde yaşarken küçük kasabalara gidip yerleşen zamanla orada doğal ürünler üretmeye başlayan ve büyüyen işletmelerle devam eden yaşamlar… Bunlardan biri de Hatice teyze ürünleri.  Eşşek sütünden yaptığı sabunlar, doğal zeytinyağları… Siteyi ziyaret etmenizi öneririm.  

https://www.haticeteyze.com/6/24/Sabunlar/Esek-Sutlu-Sabun?sayfa=2

***Çocuklar için Küçük prens kitabı çıktı ve hemen aldık. Yakında filmi de geliyormuş. Dünyanın en çok satan ve okunan kitaplarından biri. Eserde bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyası anlatılmaktadır….


-->

1 yorum:

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.