özlüyorum...

Aylardır yazamıyorum. Çok özlediğim, yazacaklarım yığınla beklediği halde. her ilgimi çekeni kenarda biriktirdiğim halde. ya da başlayıp bitirmeden bölündüğüm için... Dönüp tamamlayıp yazamıyorum.
Demek yetememek böyle bir şeymiş. Eski yazılarıma baktım da çocuk birken şikayet ediyordum ama yine de yazabiliyormuşum. Şimdi şikayet de yok yazı da yok. 
Gerçekten eğer yalnızsanız 2 çocuk, iş, ev size fazla geliyor. Destekçiniz yoksa yani. Kendinizi unutmanız şart zaten. Hatta evliliğinizi bile. Yıllardır eşimle baş başa kaç kere dışarı çıktık, ya da en son hangi filme gittiğimi hatırlamıyorum. Animasyon filmleri hariç tabii. artık dünyamız çocuklar üzerine kurulu. varsa yoksa onlar.
Sabah kalk, hazırlan, koştur koştur çocukları okula bırak. Sonra işe git. Yoğun bir iş temposundan sonra market, eczane vs. uğrayıp eve dön. Çocuklar özlemiş. Ama evde yemek yok. Yemek telaşına kapıl. Ye,iç, kalk. Çocukların dersleri bekler. İlgi beklerler. Oyun isterler. Çamaşır, ortalığı toplama, ütü, banyo yapmaları, bulaşık vb. işler de seni bekler. hafta sonları etkinlikler, alışverişler...hiç bitmeyen koşulan bir tempo işte.
En zoru ve yorucu kısmı sana yapışmaları, ikisinin de işten gelince seni istemesi. İkiye mi bölüneyim kardeşim. Bir de kavgaları, bağırış çağrışları. İnsan 1 saatlik akşam trafiğini çektikten ve  yorgun işten geldikten sonra ne ister? şöyle bir oturmak, sakinlik ve  huzur…eşimde bende. Ama büyük küçüğü gıcık eder , küçük de basar yaygarayı. Nil vız vız arı gibi. En ufak bir şey de ağlıyor. Çınar da onu sinir etmeye çalışıyor kıskançlıktan tabii. Ödev yapacağız nil bırakmıyor. özetle ev de bir harala gürele her akşam. ayrı olduklarında rahatım ama birlikteyken. yine de seviyorum. onlarsız ev bomboş kalıyor. 
sanırım iki çocuklu evlerin çoğu böyledir. hele de yaşları yakınsa. kıskançlık kesin vardır. 
Artık ben bitiyorum. Uyku saatleri geldiğinde sanırım ben onlardan önce uyuyorum. Beraber yatıyoruz ve ben finish. Onlarsa hala çekememezlik derdinde, boğuşuyorlar. nil bağrıyor, ağbisini şikayet ediyor. 
Ben hem annelik hem kariyer yapamayanlardanım. Olamaz biri eksik kalır. Ya çocuklar kalacak ya da iş. Tabiy ki tercihimi her zaman çocuklarım için kullanıyorum. Onlar evimin neşesi, gürültüsü…ne yapalım zaten büyüyorlar o küçüklük hallerini özlemeye başladım bile. tek dileğim sağlıklı olmaları. sağlık olunca gerisi nasıl olsa oluyor değil mi? Şunlara baksanıza değmez mi? Varsın bir süre bloğuma da yazamayayım.........
-->

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.