gözüme çarpanlar...

aceleyle bu ara okuduğum, ilgimi çeken habeleri de paylaşmak istedim. 

***Gazetede ANNE-BABALAR İÇİN ÇOCUKLARINI OKUMA KLAVUZU yazısını okudum ilgimi çekti. Çok doğru tespitler vardı. Çocuklarımıza yaptığımız dığru bilinen yanlışları anlatıyordu. Tabii bunu anlatan Dr. Özgür BOLAT.  internette sitesine girdim. epey güzel yazıları var. tavsiye ederim. girin, inceleyin….

****bu konuda ilgi çekici…ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLAR…..
"Çocuklarımız üstün yetenekli de olsa her şeyden önce bir birey oldukları ve her bireyin farklılıkları olduğu unutulmamalıdır. Başarılı oldukları ya da olacakları için değil, bir birey olarak, her şart ve koşulda onlara değer verildiği, tam anlamıyla hissettirilmelidir....."*****DÜNYANIN EN BÜYÜK DERSLİĞİ TÜRKİYE’DE başlığı.  Çok güzel…çocuklarımızın gerçekten ders anlamında yararlanabileceği mükemmel bir site olarak görüyorum. Siz de yararlanın…..

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25192930.asp

Khan Academy Türkçe
• Başlangıç yılı: 2012
• İzlenen eğitim videosu adedi: 500.000 (yaklaşık)
• Türkçeleştirilen eğitim videosu adedi: 1500
• Türkçe altyazılı eğitim videosu adedi: 2000 (1500 + 500)
• Çalışan sayısı: 10
• Gönüllü tercümanlar: 250 (yaklaşık)
Rakamlarla Khan Academy
• Kuruluş yılı: 2006
• Aylık tekil kullanıcı sayısı: 10 milyon
• İzlenen eğitim videosu adedi: 300 milyondan fazla
• Cevaplanan problemler: 1,3 milyardan fazla (Günlük yaklaşık 3 milyon)
• Egzersiz problemleri: 100.000’den fazla
• Eğitim videoları: Yaklaşık 4.800
• Kadrolu çalışan sayısı: 50
• Kontratlı çalışan sayısı: 10-30
• Khan Academy kullanan aktif öğretmen sayısı: 150.000
• Khan Academy kullanan aktif sınıf sayısı: 30.000
"matematikten, organik kimyaya, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokuldan üniversite seviyesine ya da okul müfredatından bağımsız olarak finanstan sanat tarihine kadar birçok farklı konuda 5 bin eğitim videosu bulunuyor" muş.... gerçekten hem öğrencilere hem de kendini geliştirmek isteyen herkese açık. artık internette yok yok zaten. 
***ÇOCUKLARIMIZ; sizlere son günlerde face'de bolca görülen ama önemli olduğunu düşündüğüm birkaç resimde koyuyorum. Çocuklar ah çocuklarımız…gelin çocuklar, istismara uğrayan çocuklar, çocuklarını koruyamayan anneler….yazılacak çok şey var......


 Resimde babanın kollarını ve ağzını unutmuşsun Mehmet? 
- Annemi dövmesin, küfür etmesin diye öğretmenim. (gerçektir)
-->

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.