eskilerden, oyun ve oyuncaklardan…

-->

pepee dergisinde şu eski oyunumuz olan  parmak tuzluk oyunu vermişlerdi. Geçmişteki oyunlarımızı çocuklarımızla paylaşmak çok hoş. Çok keyif alıyoruz. sizde kendiniz evde yapabilirsiniz….
Deliklere batırıp şekiller yapma bizim zamanımızda da vardı. Bizde Okuma yazmayı pekiştirmek ve zevkli hale sokmak için harfleri delikleri takıp kelime yapıyoruz.
Ayrıca  tahtamıza da yazıyoruz. O kadar çeşitli yazı tahtaları var ki, inanılmaz. Zaten çizgi film kahramanlarının çoğunun var herhalde.  Tek sıkıntımız nilin de yazmak istemesi hatta kalemleri alıp her yeri çizmesi yok muJ))
Oyuncaklardan bu aralar en çok Çekmeli futbol oyuncağıyla oynamaktan keyif alıyoruz. Bildiğimiz langırt gibi.
Pedikoda o kadar çok çeşitli logolar çıkmış ki. Çöp adam, balık, düğmeler, vidalar, farklı şekiller neler neler vardı… mesela rengarenk ipler ve çeşitli boyda düğme, boncukları koymuşlar yaratıcı olsunlar diye. çocuklara sevdirmek için güzel şeyler üretiliyor….Kum boyalara da değinmeden edemeyeceğim. Avm lerde sıkça görüp çocukların yapışması sonucunda mecbur yapıyorduk şimdi  evlerde de başladık. Kumları rengarenk ufak poşetlerde resmide içinde alıp evinde biraz kirlenmesini göze alaraktan yapıyoruzJ))

http://www.enduruyanim.com/2012/11/21/kum-boyama-etkinligi-ve-evde-kum-boya-yapimi/

Çocukların dünyası o kadar seçenek, alternatif var ki. Hamur çeşitlerimizi hiç yazmıyorum bile. Yine de yaşam onlarla daha güzel…yoksa ne yapardık bilemiyorum. o kadar renkli dünyaları var ki biz büyüklerin ki yanlarında çok sönük kalıyor….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocuktiyatrosu dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güzellik hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara masa süslemesi masaj masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal sorumluluk spa spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yedigöller yemek yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.