çocuklar büyüyor...

Artık Çınar 9 yaşında. Geçen gün kolunda saati, kulağında mp4 çaları, ayağında kaykayı…Genç bir delikanlı gibiydi. Bazen insan inanamıyor. Daha bebekti diyorsunuz. dört tekerlikli kaykaydan 2 tekerlikliye geçtik. Nasıl da zor nasıl sürüyorlar anlamıyorum.Tekvandoyada başladık. Arada da zombi oluyoruz:))


Çocuklar büyüyor. Büyüdüklerini görmek her ne kadar hoş olsa da bebekliklerine özlem duyuyor ve zamanın hızla akmasına hayıflanıyorsunuz…
Nil de 5 yaşında oldu. Süslü mü süslü. Her yerine bir şeyler takıp takıştırıp çıkıyor dışarı. Her şeyi kahramanlı olacak, pembe olacak. İlk kez saçlarını kestirdik. Buna en çok ben sevindim. Eskiden kuaförde oturmazdı, saçına elletmezdi, şimdi saçına fön çektiriyor ve çekilirken uyuyup kalıyor. 
O da paten aldırdı kendine. Daha 5 yaşında başladık yani. Zaten bu kaykay, paten, scooter modası kaç senedir var. Çocukların en büyük aksesuarları gibi. Her yere de götürüyoruz. Avm lerde bile çocuklar onlarla dolaşıyor. 
Artık Nil hanım bale kursunada başladı. Bale kursları da o kadar çok ki. Biz Görsel baleye başladık. Kreş arkadaşımız oraya gidiyor da.  Ankara’nın en eski bale kursuymuş. http://www.ankarabaleokullari.com/  da diğerlerini görebilirsiniz. Hemen tütülü bale kıyafetlerimizi aldık. Evde hergün onları giyip dolaşıyoruz. Dansöz kıyafeti bile aldırdı.  
Yan komşumuzun kızıyla akşamları bir karıştırıyorlar ortalığı. Makyaj, parfüm, takı, topuklu terlikler, tokalar, kollarında çantaları. Aman Allahım diyorum. Tam kokoş oluyorlar. Kostüm kıyafetleri giyip, bir gülüşmeler. Bebekleri yıkamalar, saçlarını kesmeler...Öyle hoşlar ki o an kızamasam da sonradan odanın birbirine girdiğini, her şeyin dolaplardan aşağıya indiğini görünce kızıyorum tabii. Bir de 2-3 kutu tokasından sabah saçına takacak kutu bulamıyoruz. Bir bakıyorum ne kadar bebeği varsa hepsinin kafasında 3-5 toka, takmış takıştırmış, bize toka kalmamış:))) 


İki kardeş arada kavga ediyorlar, arada da bir olup bize karşı koalisyon yapıyorlar. Her halleri videoluk. Komikler, şirinler. Ağbi kardeşini yönlendirmeye çalışıyor. Yaptırmak istediklerinde nili aracı olarak kullanıyor. Nil de ağbi ağbi diye kuyruğu gibi peşinden hiç ayrılmıyor.  
Çocuklar hayvanla yaşamaya alışsınlar, sevsinler diye eve yavru kedi aldım. Ama maalesef Nil korktu çünkü kedi evin içinde uçuyordu nerdeyse. Yanımızdan nasıl geçtiğini anlayamadığımız için çocuk tedirgin oldu. Çok hareketli ve oyun istiyordu. Ve almamızla ayrılmamız bir oldu. Oysa ki çok sevimli ve güzeldi. Her ne kadar isteyip istemediklerini sorduğunuzda istiyorum desede siz çocuklara çok aldanmayın. Sanırım öncelikle bir dışarıda yoklamak lazım. Hayvanlardan korkup korkmadığına bakmak gerekli.Ve çok sevmeleri....
bu bizim lokum...adını nil koydu...

Yıllar aşağıdaki satırlar gibi hızlıca gidiyor ve bize çocuklarımızın büyümesini izlemekten başka bir şey kalmıyor. Sanırım 40 yaş sendromuna girdim:))) Bir sonraki yazımda bunu yazacağım. 

Bir sabah saçlarımı okşayıp da rüzgar, 
İzlerini sürüp de gidecek beyaz beyaz.. 
Ve güneş aynaya baktığımda çizgilerden, 
Yeni bir yüz gösterecek üzülerek biraz. 
Yok olamaz dur, 
Dur gidemezsin, 
Gözlerimin rengi dur, 
Bulutlara dönemezsin. 
Yok alamazsın, 
Beni deli zaman dur, 
Ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin..

1 yorum:

  1. Onların büyümelerini izlemek çok keyifli, ama tadını çıkarabilmemiz için zamanın biraz daha yavaş akması gerektiğini düşünüyorum :) İyi ki varlar.

    YanıtlaSil

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.