MENAR

MENAR ABAKÜS MENTAL ARİTMETİK???Bu da ne böyle değil mi? Bizler için yani sorumluluk sahibi ilgili anneler için çocuklarımızın zekasının gelişmesi çok önemli bir konu olduğundan bahsetmek istedim. Zeka gelişimine büyük katkı sağlayan bir sistemmiş ve kursları açılmış.
Geçenlerde arkadaşıma gittim, oğlunu bu kursa gönderiyormuş. hiç duymamıştım. İsmi de değişik. Amerikada eltim bahsediyordu kızı ilkolkul birinci sınıfta matematik dersinde sayıları aklından hesaplatmayla ilgili yöntem öğreniyormuş, başarılıymış. Çok kısa zamanda aklından dört işlemi yapabiliyormuş. Aynı sistem ve mantık mı bilemiyorum. Yani bu sistemi okulda matematik dersinde öğretiyorlar mı? Ama yayılmaya başladı doğrusu. Çin abaküsü üzerine kurulu bir sistemmiş. Özetle zeka geliştiren bir yöntem. Matematik hesaplarını çocuklar kafasından yapıyor. Televizyonlarda da epey çıkmış. Denenebilir tabii.
http://menar.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=148
adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. ben uzun uzun anlatmayacağım.. Benim ilgimi çekti belki sizinde çeker…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocuktiyatrosu dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güzellik hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas magnet maket makyaj masa süslemesi masaj masal mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pril proje roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları soru-cevap sosyal sorumluluk spa spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaşamdan yavaşyaşam yemek yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.