Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk…


Bu yaz çok sıcak olacak deniyor. Eminim olacak, şimdiden böyleyse…
Uzun zamandır sürdürülebilirlik, ekoloji, organik ürün, enerji verimliliği, geri dönüşümler……………
gibi kavramlar hayatımızın içinde.. 
Ama ne kadar katkı sağlayabiliyoruz herkes bir dönüp düşünmeli belki de…
tabii sadece bu da değil aynı zamanda paylaşmak, yardımlaşmak ve kalkınmak da çok önemli…
farkında olmak, etrafının, çevrenin…duyarlı olmak….
bu aralar özellikle büyük giyim firmalarının, avm’lerin sosyal sorumluluk anlamında yaptıkları projeler, çevreye katkı sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmaları sık sık okuyor ve takdir ediyorum. Sanırım bu zamanla artacak….bunlardan bazı örnekleri paylaşmak istiyorum:
Ankara CEPA AVM’ler eski kitap ve oyuncaklar için kumbaralar koymuş, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için.
H&M mağazası da çevre ve geri dönüşüm konusunda çok başarılı…birçok çalışması var. Ama en etkileyicisi eski kıyafetlerinizi getirdiğinizde sizi boş dönmemesi ve bunları değerlendirip, geri dönüşümle ihtiyaç sahiplerine ulaşması.
""H&M eski kıyafetlerinize 5 TL'lik indirim çeki veriyor….Hazır giyim devi H&M, tüketicilerin eski veya kullanmadıkları tekstil ürünlerini geri dönüşüm amacıyla toplamaya başladı. Her markadan kıyafet kabul edilen uygulamada, ürün getirenlere poşet başına 5 TL'lik indirim çeki veriliyor. “Sürdürülebilir modaya öncülük ediyoruz”….."deichmann, ikea gibi büyük mağazalarda nitekim önemsiyorlar….
sanırım artık herkesin bir sosyal sorumluluk projesinin içinde, kenarında, bir yerinde olması desteklemesi gerekiyor. Ancak bu yolla dünyadaki küresel ısınmanın önüne geçebilir, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabiliriz. ancak bu yolla eşitlik sağlayabilir, gelişebiliriz….
Aşağıdaki adreslerden bu konudaki yapılan projeleri yakından takip edebilirsiniz….
www.gelecekturizmde.com adresinde de sürdürülebilir turizm destekleri yer alıyor. Gelecek gerçekten, doğal ve kültürel varlıkları koruyup, onları turizme kazandırabilmek ve sonra da tüm dünyaya tanıtabilmekte bence de.
Böylesi güzel projelerin artması dileğiyle….
-->

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.