çocuklara özel...

Biraz çocuk dünyasına bakalım. Avm’lerde dolaşmaya başladıkça yeni ve farklı konseptte mağazalar görüyorum. Çocuk mağazaları, oyuncakçıları, sinemaları hepsine bayılıyorum. Öyle şirinler ki.
Hep bize mi workshop olacak. Birazda çocuklara workshop zamanı diyorum. Bayıldım build a bear workshop mağazasına. Her şey düşünülmüş. Amerikan markası. Çocukların çok hoşuna gidecek farklı bir konseptte oyuncak mağazası. Oyuncağını kendin yapıyorsun. Önce hangi kahramanını istiyorsan onun peluşunu seçerek başlıyorsun. İçi boş olan peluşun içini dolduruyorsun, istersen içine atan bir kalp ve kendi istediğin ses kaydını koyuyorsun. Sonra ona güzel bir kostüm seçiyorsun….yani yapıyorsun da yapıyorsun...her adımı zevkli bir workshop. Sonunda kendi yaptığın oyuncağına sahip olup çıkıyorsun. Ben bile özendim, mağaza o kadar sevimli ki kendini kaybediyorsun çocuklar ne yapsın???Kentpark’ta yeni açılan build a bear workshop mazağasını görün derim….

Birde bu yaz her yerde gördüğüm çocuk valizlerine değinmeden geçemeyeceğim. O kadar güzeller ki. Rengarenk ve çocuk kahramanları resimli yada değişik şekillerde…Hele imaginarium mağazasında fotoğrafta görüldüğü gibi bölme bölme malzemeleri yerleştirmişler bayıldım. Artık çocuklara ayrı valiz yapma zamanı gelmiştir. Bizde de bir valiz kültürü oluşmalı. Nedense garlarda hep siyah valizler olur. Hatta hepsi birbirine benzer ve karışır. Bu valiz kültürü yurtdışında çok önemli. Bizdeki gibi bir valizi yıllarca kullanmıyorlar.  Artık bizde de rengarenk ve farklı valizler alınmaya başlandı. Her mağazada görebiliyoruz valizler. Eskiden sadece belli yerlerde satılırdı.
Çocuklar demişken sinemaya değinmeden geçemeyeceğim. Güzel animasyon filmleri var. Küçük prens, minyonlar ve tuhaf bir sihir…Üçü de çok güzel olmalı. Artık bizimkiler sinemaya iki kardeş giriyorlar. Yani o yüzden çok yorum yapamıycam. Ama Çınar minyonlara iki kere gitti ve çok sevdi. Hatta minyon okul çantası bile aldıKJTiyatro sezonu da açıldı tabii...Ankara'da özel tiyatrolar çocuklar için hazır....aşağıdaki adresten birçok çocuk tiyatrosu bulabilirsiniz. İyi seyirler....
      http://www.mybilet.com/tags/events/%C3%87ocuk%20Tiyatrosu/      
Çocuklara iyi eğlenceler....Biz büyüklere de onların yanında bu anların tadını keyifle çıkarmaya...Hoşgeldin sonbahar ve avm'ler- sinemalar....

Hiç yorum yok