Dizi furyası

Yerli veya yabancı dizi veya film izlemek evde en iyi zaman geçirme yöntemlerinden biri. Biz ev halkı olarak yerli dizilere daha çok takılıyoruz. Sinema filmi aralarda anca. Ama artık diziler daha kaliteli ve konularıda daha anlamlı. Farklı farklı, herkese göre dizi bulmak mümkün. Psikoloji, trajedi, komedi, aksiyon ne ararsanız var. 

2020 de Gülseren Buğdaycıoğlu'nun gerçek hikayelerden oluşan birçoğunu okuduğum kitapları dizilere çevrildi. Ve gerçekten etkili oldu. Her ne kadar biraz trajedi ve drama barındırsa da bu diziler bence topluma ışık tutan, yönlendiren, bilinçlendiren daha anlamlı diziler oldu. Masumlar apartmanı ve kırmızı oda çok tutuldu. Gerçekler her zaman daha etkileyici ve çarpıcı oluyor. Belki de insanlar yalnız olmadığını görüyor. Sonuçta hayatında travması olmayan mutlu bireyler bulmak zor. Ve herşeyin temelinde çocukluk olduğu ve annelerin hayatda en önemli varlıklar olduğunu bir kez daha anlıyoruz...Sadakatsiz  dizisi de dikkat çekti. Konusu asırlardır hiç mevsuzu kapanmayan, hep konuşulan aldatma olunca tabii.  İnsanoğlunun kendine yenik düştüğü büyük zaafı aldatma...  


Alev alev dizisinde de kadına şiddet konusu öne çıkıyor. Güçlü olanın zayıfı ezmesi. Güçlü erkeklerle mücadele eden kadınlar...

Yasak Elma dizisini de çocuklar seviyor. Özellikle süprizli senaryosunu. Her bölüm bir atraksiyon olmasını tabii. Yıldız, Ender ve Şahika üçlüsü de komik, eğlenceli doğrusu. 

Biz Nil'le eğlenmek için pandeminin başından beri daha keyifli, eğlenceli eski dizileri de izledik. Güzel köylü, aşk yeniden ve kuzey yıldızı gibi. Gerçekten başarılı yapıtlar. Eğlenmek, gülmek bu dönemde çok daha anlamlı ve iyi geliyor. Sanırım biz biraz Karadeniz dizisi sevdik. Kan mı çekiyor ne? 


                     Çilek kokusu, bay yanlış, erkenci kuş gibi dizilerde cool ve eğlenceli...

Dizi ve film dünyasının sonu yok sanırım.  Keyifli seyirler...

Hiç yorum yok