Bir kez daha bir çocuğun üstünde...

9 yıldır Çınar'la başlayan ve Nille süren serüven Çınar Ağacım mağazasıyla yeni bir yola çıkıyor. Çok heyecanlıyım. Bu serüven uzun uzun yıllar devam etsin işallah. Çocuklarım büyüdü diye başka çocuklara faydam dokunamaz mı? Tabiyki dokunacak. Bir projeci olarak bu işe de bir proje gözüyle bakıyorum. Yıllardır sosyal sorumluluk projelerinin içinden sanırım kendime de bir pay çıkartıp güzel bir işe giriştiğimize inanıyorum. Az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarını bir kez daha, bir kez daha başka çocuklar yararlansın düşüncesiyle tekrar geri dönüştürelim dedik ve mağazasını açıyoruz. Bu fikir en çok Amerika'da hoşuma gitti. İnanılmaz bir ikinci el eşya dönüşümü var ülkede. Zincir marka mağazalar oluşmuş. İhtiyaçları olduğundan mı hayır tamamen bir bilinçlenme meselesi. Eskimeyen birşeyi neden atıyoruz neden hemen yenisini alıp neden tüketim toplumu oluyoruz mantalitesiyle çok önemsiyorlar. Geri dönüşüm yani çevreci bir yaklaşım. 

Bizimde ortağımla birlikte tek hedefimiz şimdilik Ankara'da açabildiğimiz mağazayı her şehire yaygınlaştırmak. Herkes tarafından bilinmesi ve büyük bir dönüşüm silsilesi yaratmak için uğraşacağız. Bizim ülkemizde ikinci el biraz soğuk bakılan bir kavram. Alışkanlığımız yok. Ama öyle çok yeni, az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış bebek çocuk eşyalarımız yok mu? Herkesin evinin köşesinde ya da depoya kaldırılmış vardır. Oralarda öylece bekleyeceğine mağazamıza getirip satacaksınız...
Sayfam mağazanın sayfası olacak. Orada blog köşesinden yine sizlerle olmaya devam edeceğim...
Broşürümüz:

               İş fikrimiz tüketim çılgınlığına karşı geri dönüşümü yaygınlaştırmayı arttırmak ve toplumda israf bilincine karşı farkındalık yaratmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Kapitalizmin dayattıklarına karşı çıkmak; günümüz dünyasındaki her şeye sahip olma ve yetinememe isteğine karşı olarak mağazamızı açıyoruz. Yurtdışında yaygın olarak görülen ikinci el dolaşımı ülkemizde henüz yayılmamıştır. “İkinci el kullanmam” fikrine karşıyız  ve hiçbir şeyin çöpe gitmesini istemiyoruz. Herşeyin elden ele geçtiği alternatif bir yaşam alanı sunmak istiyoruz.
Çocuk eşyalarını ekonomik fiyatlarla paylaşmak, çocuklarınızın az kullanılmış eşyalarını geri dönüştürme ve yerinde yeni ihtiyaçlarınızı karşılama fırsatı sunmayı amaçlıyoruz. Ülkemizde de ikinci el çocuk eşyası satılmasını yaygınlaştırmak ve ekonomiye geri dönüşümü olmasını düşündük.
Bu sistemin avantajları:
 İnsanların ellerindeki ürünleri tekrar değerlendirmesi önemli bir ekonomik israfı önler.
Dünyada “Kullan at israf” ekonomisi yerini “paylaşım veya takas” ekonomisine bırakıyor.
İkinci elle herşeyin elden ele geçtiği alternatif  bir yaşam alanı sunulur.
Günümüz dünyasındaki her şeye sahip olma ve yetinememe isteğine karşı olarak ikinci el 
kullanımı öne çıkmaktadır.  
Ayrıca ihtiyacı olan anne ve çocuklara bu ürünler ekonomik olarak ulaştırılır.
Tüketim kültüründen sıkılma, alışveriş çılgınlığını önleme gibi yaklaşımlara karşı olarak da düşünülüyor. 

             Çocuklarımız en iyisini hak ediyor. Konseptimizde az kullanılmış, yeni ve etiketli ürünler olmak üzere üç kategori olacak. Bu konsepti çeşitlendirecek, farklı ürünler getirerek zenginleştirecek olanlar sizlersiniz. Ve yine çocuklarına buradan eşyalar alarak tüketim çılgınlığına karşı gelecek olanlarda sizlersiniz. Hepinizi mağazamıza bekliyoruz.

Çınar Ağacım uzun uzun yıllar Türkiye’nin her yerinde kök salsın…
Bir kez daha bir çocuğun üstünde olsun…..

1 yorum:

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.