EĞİTİMDE FARKLILIKLAR

20. YÜZYIL                           21. YÜZYIL
Var olanı öğretme                 Bulmasını sağlama
Bilgi transferi                        Öğrenmeyi öğrenme
Zamanla yarış                       Çıktıyla yarış
İlişkisiz öğrenme(ezber)        İlişkilendirilmiş bilgilendirme
Ders kitabı odaklı                 Araştırma odaklı
Pasif öğrenme                       Aktif öğrenme
Tek başına                            Birlikte
Otoriter(eğitmen)                 Yardımcı(eğitmen)
Parçalı program                   Bütünleştirilmiş program 
(Prof. Dr. İrşadi Aksun’un araştırması)
Çocuklarımız için çok önemli olduğunu düşündüm ve çok beğendim…Gerçekten bazı şeyler çok değişti. Bilip kabullenip ona göre zamana ayak uydurmak lazım…
Ne kadar yeni eğitim sistemini eleştirsek de bence mantık doğru. Tabii ebeveynlere şimdi çok iş düşüyor eskiden kendi kendimize çalışırdık şimdilerde artık velilerde tekrar çocuklarıyla okumaya başlıyor. Ama çocuklarımızla paylaşmak, yönlendirmek lazım zaten. doğrusu bu. 
Özellikle tek başına, ezbere dayalı, ders kitabı odaklı, öğretmenin otoriter olduğu bir sistem ben gibilere çok yakın gelmiştir. Bizim zamanımızda böyleydi.
bu yazının başlığı yeni nesildeki teknoloji merakıydı. Artık doğdukları andan itibaren teknolojinin içindeler o yüzden de çok yatkınlar. Kolay öğreniyorlar. Bizim zamanımızdan çok farklı. Biz teknolojiyi görmemiştik. Ama şimdikiler tv, telefon, pc gibi makinelerle büyüyorlar. Ve onlara yetişmek, anlamak, denetlemek için bizimde teknolojiyi takip edip öğrenmemiz gerekiyor. Teknolojiden uzak kalmayın deniliyor.
Herkese bol teknolojili ve çocuklarıyla aktif, araştırmacı, birlikte olabildikleri ortamlar diliyorum…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.