dünya kadınlar günü

8 mart dünya kadınlar gününe özel bir şeyler yazamadım. Ama bildiğim tek şey kadın olmak bir ayrıcalık…zorluklarının yanında çok özel yanlarıda var. Herkesin kutluyorum. Özellikle de anne olmanın vermiş olan o özel ayrıcalığı yaşayan bayanları. Allahtan bu ülkede halen duyarlı, hassas, gören, hisseden, konuşabilen bayanlar var. Mesela bir Sezen aksu. Elif şafak ve daha birçok...
Bazen olurya bazı şeyleri sadece kendimiz yaşar sanırız. İyi ki kitaplar, yazarlar, sanatçılar var. Yalnız olmadığını görmek çok güzel. Mesela elif şafak benim anlatmak yazmak istediğim her şeye yazan biri. (Belki de elifler aynıdır hep:))kağıt helva süper…gerçeğini de çok severim zaten bu da aynı onun tadında olmuş. Beğendiklerimden:
*Kadınlar için ortası olmuyor adeta. Ya genç kız oluyorsunuz yani henüz olmamış kadın, bir tamamlanmamışlık hali. Ya da geç kız oluyorsunuz, yani evli, anne, yani tamamlanmış kadın, bir bitmişlik tükenmişlik hali. Ve ikinci kategori birinciden çok daha kolay, yaşanılası ya da güvenilir göründüğünden, kadınlar, bilhassa anne olanlar, ellerinde uzun atlama sırıkları, koşabildikleri kadar hızlı koşup hoooop üç beş bilmedin on sene içinde genç kızlıktan yaşlılığa sıçrayıveriyorlar.her biri uzun atlama şampiyonu…..
*Acaba sahiden doğuştan duygusal veya anaç mı kız çocukları yoksa toplum, aile, kültür tarafından böyle mi şekillendiriliyorlar peyderpey???
Annelikle ilgili süper alıntılar var, devam edeceğim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya bahçe bebek bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.