ilginç ve farklı


Mikrodalga vazo
Kent yaşamı her zaman koşuşturmayla geçiyor. Gerek kendimize ayırdığımız zamanın kısıtlılığı gerekse yetiştirmemiz gereken işler bizi kimi zaman bunaltıyor.Tasarımcılar kent insanın zamanını verimli kullanması için çeşitli ürünler geliştiriyorlar. Mikrodalga vazo da bu tasarımlardan biri. Bu şık görünüşlü aygıt aslında bir vazo değil bir fırın.Vakti az olan insanlar için düşünülen bu vazo, masaya gelen yiyecek ve içeçeklerin ısıtılmasına yarıyor.Aletin üzerinde bulunan saat yemeğinizi ne kadar süreyle ısıtacağınızı ayarlamaya yarıyor. Vazonun tepesinde bulunan yaprak biçimli bölümde aslında bir lamba bulunuyor.Bu lamba ısıtma işlemi başladığında yanıyor ve söndüğünde yemeğinizin ısınmış olduğunu anlıyorsunuz. Bu aleti kullanılmadığı zamanlardaysa şık bir vazo gibi iç dekorasyon amacıyla düşünmek mümkün. Hayatın içinde küçük ama hoş bir teknolojik detay olarak düşünebileceğimiz bu ürün, aslında teknolojik gelişmelerin ne denli estetik olarak da kullanılabileceğini de bize gösteriyor.
Kuşlarla uçmak…
600 euroya kazlarla uçuş başlık..nasıl ama ilginç değilmi?moullec adında çılgın bir Fransız çevreci bunu yapan. Hedefi kuşların göç yollarını değiştirip kuşları avrupada’ki daha güvenli bölgelere indirmekmiş. 12 kazıyla gösteri uçuşları yapıyormuş heryerde. 600 euro bağışlarsanız size teşekkür plaketi gönderiyormuş. Bu paralarla da beş yılda 500 kuşa hollandaya uçmasını öğretecekmiş. Kuşları eğitip kendi istediği bölgelere göç yapmasını sağlıyormuş. Henüz türkiyeye gelmemiş. Gelsede bizim gölbaşında nesli tükenen kuşlarımızın ne halde olduğunu görse.. Millet nelerle uğraşıyor….

bu da bilgisayar kasası.... nasıl ama?
farklı web adresleri:
Ünlülerden tebrik var
Gercekten.com ünlülerle hayranlarını internette buluşturan bir site. Genel müdürü Erdal Boşkuş, Gercekten.com'un bir fan sitesi olmadığını anlatıyor: "Hayranı olduğunuz ünlü sitemizde kayıtlıysa seçiyorsunuz, onun sizin için seslendirmesini istediğiniz mesajınızı yazıyorsunuz. Ve hatıra ürününü seçiyorsunuz. Örneğin oğlunuz bir futbolcunun hayranı. O futbolcudan oğlunuzun doğum gününü kutlamasını istiyorsunuz. Ve siteden bir top alıyorsunuz. Bu top ünlü futbolcunun oğlunuz için 'Doğum günü kutlu olsun,' dediği videoyla birlikte geliyor."
Sunumax.com Site içinde yürüyebilen karakterler yaratıyorlar. Yani bunlar bir çeşit canlı reklam. İki kardeş bu siteyi kurmuşlar, oldukça iyi de para kazanıyorlar. Sadık Kocabaşa hizmetlerini şöyle anlatıyor: "Web sayfası olan firmalar, halihazırdaki sayfalarına online temsilci, online satıcı, yardım asistanı ekliyorlar. Migros'ta ürünleri tanıtan Ramazan davulcusu vardı. Seda Sayan bir zayıflama hapını tanıttı... Sabancı.com'da Güler Sabancı dolaşıyor. Televizyonda reklam vermek çok maliyetli. Bu, onlara göre çok ucuz."
Markalara öneriler
Ideshot.com büyük markalarla tüketicileri buluşturan bir site. Metin Kahraman ve Harun Pekşen, tüketicilerin aldıkları ürün ve hizmetlerle ilgili yenilikçi fikir ve önerilerini toplayıp markalara ileten ve bu sayede karşılıklı ileşitimi güçlendirmeyi hedeşeyen bir model kurdular. Kısa bir süre önce hizmet vermeye başlayan ideshot.com, üyelik sistemiyle çalışıyor; üyeler sitedeki markalara önerilerde bulunuyorlar. Örneğin Starbucks'a çok sık gidiyorsunuz ama kâğıt bardaklarından memnun değilsiniz. Bunu siteye yazarak, firmaya iletme şansınız oluyor.
http://www.myheritage.com.tr/.... Soy ağacı programı. Siz çıkardınızmı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ARŞİV

YAZILAR

10.ay 100esya 14şubat 2 2016trend 23 nisan 40 yaş 5yaş 8mart abiye mağazaları acı adem hastalığı aile aksesuar alanya alışveriş ameliyat amerika amway ankara ankaralıbloggerlar ankaralibloggeranneler anneler günü annelik antalya arkadaş aşk atölye avm azeşya azkullanılmış bahçe bebek bebek eşyası bebekbezipastası bebekürünleri beslenme blog blog etkinlikleri bloggeretkinliği bloggerolmak bolu boyama brunch cadılarbayramı cezaevi cinaragaci cinaragacihediyelik cinaragacim cocukkitaplari cosplay çamlıdere çekiliş çevre çevrehediye çınar çınar ağacı çinar çocuk çocuk cafesi çocuk eğitimi çocuk eşyası çocuk gelişimi çocuk kitapçısı çocuk oyun alanı çocukgelişimi çocukgiyim çocukkorkusu çocukmodası çocukoyunalanı çocukoyunevi çocuksineması çocukşiddeti çocuktiyatrosu çubuk dekorasyon dekupaj dernek dıy dileklistesi dişbuğdayı diyet doga doğa doğal ürün doğalhayat doğalkozmetik doğum doğum sertifikası doğum sonrası doğumgünü doula dress duvar süsü düğün düğün organizasyonu düğünhediyesi ecocity eğitim eğitimsistemi eğlence ekolojikokuryazarlık ekolojiktarım el işi elbise elektrik süpürgesi engelli eskişehir evetkinliği fashion fashionmia favoriler festival floransa frenze fuar gamiss gelişim gezi gordionantikkenti güdül güncel hamilelik hayatın içinden hayatin içinden hazan hediye hobi holiday hotel ikinciel inat indianapolis instagram insülindirenci istanbul iyilik kaban kadın kadın olmak kadinlargunu kapadokya kazak kış kıyafet kilo kitap kitubi konser konya kostum kostumluyarisma koşu köy kralmidas kumaş kültür lansman lasvegas madalyonet magnet maket makyaj manzara marka masa süslemesi masal mekan mezuniyet minikfenomen minyatürev moda monsterhigh Moskova mutfakeşyaları mutluluk müze nil nurturia olumlama omo oyun oyuncak oyunevi oyunmerkezi ödülceza örgü özgecan özgürbolat park partievi pasta-yemek pinterest piskoloji polatlı pozitif pril proje restoran roma rosegal sabun safrakesesitasi sağlık sammydress sevgi sinema sokak oyunları sonbahar soru-cevap sosyal hayat sosyal sorumluluk spor sünnet sünnet düğünü sünnetdüğünü şeker tablo tarih tatil tatilsüsleri tatuta taurusavm tecavüz teknoloji temizlik tosave toyyzshop travel trekking turizm westfield wishlist yaprak yaşamdan yavaşyaşam yayla yedigöller yemek yeni yunanadaları zaful zaful coupon zaful haul zaful review zaman
 

ZİYARETÇİLER

ÇINAR AĞACIM COPYRIGHT©2009-2015. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.